Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RandomName

    aktív tag

    Nem meglepve olvasom a cikket, és mintha ezt már átéltem volna párszor...
    GPRS, EDGE, 3G, HSDPA, 4G.....
    Minden alkalommal volt egy olyan időszak amikor hasonló cikkek voltak.

    "A logout olyan mint egy joghurtkultúra... bedobod a bejegyzést, és minimum 8, maximum 24 óra múlva minden tag a téma egyetemi szintű szakértőjévé válik." By: DeFranco (2016)

  • RandomName

    aktív tag

    válasz hcl #66 üzenetére

    Az Ericsson R600-am volt még meg, amikor itthon csak gprs volt a maximum.
    Olvastam a wapon egy cikket amiben leírják, hogy a japánok sikeres adatátvitelt csináltak valami kisérleti technológiás LTE izével, amivel egy óra alatt lejön akár egy film a telefonra.
    És nem értettük.
    Film? Telefonra? Hogy? Se tárhely, se számítási kapacitás, se kijelző, se semmi...
    Talán a Toshiba féle 20*20*4mm-es mobil HDD lesz akkor a telefonban?
    Meg minek? Egy 4 szürkeárnyalatos 196*120 kijelzőn mit csinálok a filmmel?
    Ugye akkoriban 9-12 év volt a technológiai átfutás a fejlesztés, és a piacra kerülés között....
    És lett....
    Vagy más. Anno a NIIF-en volt fent egy egyetemi előadás a GPS működéséről, és ott hangzott el, hogy azon dolgoznak, hogy 10 év múlva ez a telefonokban elférjen. Pontos volt a becslése. Ott is voltak kommentek, hogy minek telefonba GPS.... :)
    A gyakran elhangzó "minek az" után sok dolog úgy szivárog be az életünkbe, hogy észre sem vesszük, csak használjuk anélkül, hogy felfognánk hogy az van mögötte amire azt mondtuk, "ez minek"...

    "A logout olyan mint egy joghurtkultúra... bedobod a bejegyzést, és minimum 8, maximum 24 óra múlva minden tag a téma egyetemi szintű szakértőjévé válik." By: DeFranco (2016)

  • RandomName

    aktív tag

    válasz PuMbA #75 üzenetére

    Hát igazából tudnának mit kezdeni, mert az android linux alapú.
    És itt jön a fájás.
    Lehet írni energiaprofilokat a kernelhez, de ha bele is van rakva a droidba, akkor abból meg a baj van.
    Lassítja a Samsung a telefonjait? Basszus itt volt róla cikk, hogy igen. Miért is? Mert mindeniki a csúcshardvert akarja a telefonjába, ami ne legyen vastag, és bírja sokáig.
    Ez egy 20 éves vicc.
    "Nálunk van jó munka, gyors munka, olcsó munka. Ön ebből kettőt választhat."
    Tehát akarjuk a baszó HW-t, de ne fájjon ha fogyaszt. És azt hogy? Veszel Ferrarit, kiveszed belőle a klímát, meg az utolsó fokozatot, hogy "gazdaságos" legyen?

    "A logout olyan mint egy joghurtkultúra... bedobod a bejegyzést, és minimum 8, maximum 24 óra múlva minden tag a téma egyetemi szintű szakértőjévé válik." By: DeFranco (2016)

  • RandomName

    aktív tag

    válasz hcl #107 üzenetére

    Ehh.... Az R320 nálam még kb egy havi fizetés volt... :)
    32000Ft volt Westel Dominó csomagban. 30-at kerestem. Ha nem lett volna akkoriban játékgép/lottó akkor nekem sosem lett volna olyan. :)
    De az határozta meg a függésem. Lassan kezdem kinőni 40+ évesen. :D

    "A logout olyan mint egy joghurtkultúra... bedobod a bejegyzést, és minimum 8, maximum 24 óra múlva minden tag a téma egyetemi szintű szakértőjévé válik." By: DeFranco (2016)

  • RandomName

    aktív tag

    válasz tixem #115 üzenetére

    A 8k-val egyet kell értsek, az 5G-vel nem.
    Sokan azt sem tudják mire alkalmas az ezközük, mi van az előfizetésükbe, stb. Ha te ezeket így tudod akkor nem átlag user vagy, hanem felette. Amit az is bizonyít, hogy egy olyan fórumon beszélünk erről amiről átlaguser nem is hallott.
    Még CSD-n kezdtem mobilnetezni (9.2Ft/perc áron) és azóta minden generációváltásnál lehetett olvasni rengeteg olyan véleményt mint amit te írsz. De most mégis elégedetten használod azt a technikát ami többszörösen nem létezhetne ha a hozzád hasonlóan gondolkozó "minek az" álláspontot követőekre hallgatnak.
    Az 5G-vel azt lehet megcsinálni jelenleg, hogy le tudja kezelni a nagy eszközsűrűségű területeket minimális válaszidővel. Ez jó a nagyvárosokban, ahol időszakosan megnő a létszám a turizmus miatt. Vagy nemsokára jól jöhet az autonóm közlekedés terjedésével amikor a járművek kommunikálnak egymással, a kereszteződéssel, parkolóházzal, stb.
    Mindenesetre én azt látom, hogy innen a partvonalról kis részét sem látjuk annak használhatóságnak amire tervezték.

    "A logout olyan mint egy joghurtkultúra... bedobod a bejegyzést, és minimum 8, maximum 24 óra múlva minden tag a téma egyetemi szintű szakértőjévé válik." By: DeFranco (2016)

Új hozzászólás Aktív témák