Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Béééla

    őstag

    válasz Necroman_Mk2 #27 üzenetére

    Ezt a "csodascriptet" bemutatták nekünk a végzés közeledtével a tanárok, aki a Kandón ilyet használt az fegyelmivel repült.

    Én csak felírtam hogy mi a tantárgyfelvétel URL-je és így egy sikeres login után 3-4 oldalletöltést spórolva ugrottam mindig és az előre kimatekozott, papírral puzzlézett best case-től worst case-ig táblázatból gyorsan fel tudtam venni minden tárgyat időben :DDD

    Amúgy egyvalamit nem értek: a bánatért erőltetik a webes interfészt a mai napig amikor lehetne android-iOS kliens, egy csomó terhelést spórolva?

    A felvétel széthúzása karokra meg azért jó ötlet mert így a vak szerencsén kívül van minimális esélyed normális szabvált felvenni ha a te karod van időben. (üzemeltetés szempontjából szégyen)

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz lezso6 #33 üzenetére

    Például az ÖSSZES képet újra és újra letölti, nálunk a képletöltés is akadt szóval egy csomó adatforgalmat lehet spórolni ha 2-3 apró csomagban próbál a júzer bejelentkezni ahelyett hogy 1 MB szemetet elküldene a szerver.
    Aztán egy kliensben egyszerű korlátozni a belépést, nem fogsz tudni harminc böngészőablakban szórakozni és billentyűzetet cserélni az F5 gomb kikopása miatt.
    És ezek csak apróságok de már ez is csomót dobna. Egy rendes API-ról nem is beszélve (tanároknak például a jegybeírás borzalmas de műszaki karokon tök jól tudnák automatizálni, egy elektronikus ZH eredményének automatikus beírásától meg sokan elcsöppennének)

    @Khan13
    Van Android, iOS és Windows kliens is
    Nem mindenkinek elérhető.
    És a kommentek sokat elárulnak:
    - Utolsó frissítés óta üzembiztosan omlik össze
    - Volna mit csinálni ezzel az appal, sajnos előbb fogom elvégezni az egyetemet minthogy használható legyen ez a tákolmány.
    - Vizsga feladatnak is tuti bukó lenne

    ugyanannyi adatbázis lekérdezés lesz a háttérben
    Ez meg szimpla tervezési hiba.

    @Male
    Na igen... előre pontosan lehet tudni, hogy kinek-milyen tárgyhoz van meg az előfeltétele már... tehát ezeket simán előre le lehet generálni minden diáknak, ha már el akarják osztani a terhelést időben.
    De hát azzal munka lenne! Vagy akár feldobhatna a rendszer egy automata órarendet is amit ha elfogadsz, nem kell tárgyfelvétellel szarakodni. Vagy megjelölni hogy mire tartasz igényt.

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz cinemazealot #53 üzenetére

    cinemazealot
    (őstag)
    LOGOUT blog (1)

    Egy ilyen rendszernél semmi értelmét nem látom különböző platformokra fejleszteni natív appokat
    Xamarin vajon mi? :D
    Mondjuk tény hogy a fejlesztésre fordított nulla erőforrást lehetne kvantumszámítógépes felhős optimalizációra is használni.

    Csak hát ugye a politikában (és az általa közvetlenül érintett területeken) nem a költséghatékonyság az első.
    Voltak kollégák valamilyen tréningen és volt ott egy állami céges ember is, teljes komolysággal kérdezte hogy az ott tanult technikák hogyan alkalmazhatók arra hogy a lopást csökkentsék.

    Bélabá

Új hozzászólás Aktív témák