Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz haxiboy #14 üzenetére

    De miért helyett? Ezt soha nem fogom megérteni. A könyv vs mese, a legó vs mc és még ezer ilyen van miért kell fekete és fehér legyen? Miért kell az egyik kizárja a másikat? Miért nem férnek el egymás mellett?

    A topikba meg úgy általában.

    "A gyerekek negyede számolt be olyan megnyilvánulásról, amit személyére irányuló zaklatásnak, megfélemlítésnek érzékelt ebben az időszakban, itt is a 15-16 évesek, közülük is a lányok voltak leginkább érintettek: 27 százalékuk."

    Na most ezt nem értem. Úgy jellemzően a közösségekben mint óvoda, iskola és társai elég hamar szembesülnek azzal, hogy az otthon tapasztalt pihe puha fészken kívül az élet bizony rögös, és mások véleménye esetenként nem vág egybe a sajátjukkal. Ezeket meg kell tanítani a gyereknek kezelni. Nem mindenki fogja szeretni, és nem mindenkivel lesz cimbi, még az is lehet, hogy beszólnak majd neki olyat, ami a világképével nem vág egybe... Apu nem vágja fejbe a piros lapáttal ha elveszi a lurkó tőle a vödröt, de nem biztos hogy mindenkire igaz ez...

    Persze nem azt mondom, hogy teljesen rendben van, hogy a tizenpáréves vagy annyi se gyerekek csapatosan osztanak kortársakat ki fb-n vagy akárhol, de ezt betiltani kb pont annyira esélyes, mint azt, hogy a való életben se legyen az osztályban klikkesedés, meg beszólogatás, kiközösítés. A közösségi médiák jelentős részében viszont az, hogy ki mihez és mikor szólhat hozzá elég jól testre szabható. Csak ahhoz le kéne ülni a gyerekkel, és ezt is elmagyarázni neki. Ahhoz viszont a szülőknek is ismerni kéne a lehetőségeket, és foglalkozni a gyerekkel...

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz t72killer #16 üzenetére

    "Tegyél le egy játékhegyet és egy tabletet egy 3-6éves mellé: rá fog cuppanni a képernyőre, és az összes korábbi játéka porosodni fog."

    Jah hogy ha a gyerek mondja a határokat... És miért ő mondja?

    " itt ugye a mobbingolás írásos formában fennmarad, és akkor is üt, amikor a gyerkőc az otthoni, "védett" környezetében van."

    És mennyivel egyszerűbb a suliban k, a fogszabályzó, a jó jegyek, a csóró telefon, vagy a csak mert miatt kiközösítéshez, esetenként megalázáshoz képest ezt kontrollálni.. Két gombnyomás, és nem postol senki az idővonalra, amíg jóvá nem hagyod. Pont ennyi a chatből kiszedni a zaklatókat.

    Nem az fb-t akarom védeni -mert eleve nem értem mit akar egy akár sub 10 éves is postolni oda, volt rá ismerősök között precedens, néztem is bután- , csak nem értem -nem csak az fb-vel kapcsolatos- cyber bullying jelenség mögöttes dolgait. Értem, hogy ha hagyod, akkor hatalmas felület, ami otthon is eltalál. De ettől még a jelenség megmarad, a probléma létezik, a gyereket pedig erre fel kell készíteni, beszélni kell róla, és meg kell tanítani feldolgozni, illetve korlátozni azt.

    Szerintem. Aztán biztos ezt is btk szinten kéne betiltani a pcsába aztán az meghozná az eredményét, kivágni az összes óvodást aki azt mondja a másiknak hogy anyukád túlsúlyos. :R

  • #56573440

    törölt tag

    válasz haxiboy #19 üzenetére

    "Mert a szülő és a gyerek is rájön hogy a képernyő többet kínál, kevesebb idő,energia,pénz befektetéssel."

    Erre a szülő jön rá nagyon hamar, és látja hogy ez neki jó mert a lurkó kussol, nem akar teát hozni, és legózni, és babázni, és...

    "de ehhez már foglalkozni kell a gyerekekkel "

    Mindjárt beszarok mik vannak. Foglalkozni a gyerekkel? Erről nem volt szó az elején amikor vállalták... Mi lesz még itt? A szobanövényt locsolni kell a kocsit meg tankolni? Micsoda váratlan meglepetések.

    "Amíg ezek a szülők az írni éppen tudó gyereknek segít facebookot regisztrálni hamis korral, majd panaszkodik hogy zaklatják a gyereket,"

    Ha a szülő is épp csak írni tudó, akkor inkább szóljon a gyámügynek jobb lesz az mindenkinek. De ha már stabilan olvas, a megoldás egy karnyújtásra van.

    "de ez meg a zaklatóknak nyitna új lehetőséget, illetve azért a gyereknek sem árt egy kis magánszféra."

    Akkor szummázzuk. Elmagyaráztad, hogy a te -mi? 33 vagyok te passzolom hány- generációd sajnos nem ér rá foglalkozni gyerekkel és ezért nem is ők a hibásak úgy alapvetően, majd hozol egy megoldást, amit a fináléban igazából el is vetsz.

    Te most komolyan. Mit szerettél volna mondani úgy alapvetően?

    UnA

    "A könnyen fogyasztható vizuális információ túlságosan beszippantja a gyerekeket. Vagyis egyszerűbb, ha nem is teszed ki magad szülőként egy ilyen problémának."

    Ezt mondjuk osztom. Hiszen a felnőtteket nem szippantja be a könnyen fogyasztható vizuális.... Wait what?
    Mondjuk abban igazad van, hogy mivel nekem nem volt pc-m netem és a tv-ben se nagyon volt mese gyermekkoromban, ezért felnőttként nem öltem órák számolatlan ezreit mc és diablo 1-2 vonalon .... Jahdevárjámáhátpedigde.... Baaaaassszuuus....

    A kor és a környezet változik. Vagy felkészíted a gyereket a legjobb tudásod szerint az új kihívásokra, vagy homokba dugod a fejed szerintem. Én inkább nem állnék amisnak, de szabad világban élünk végülis. Lehet hogy egy alávaló szaralak leszek, de lehet heti 2x is le fogunk ülni mint család és ilyen shrek és társai animációs álomvilágba ringatom utódaimat, legózás helyett pedig lehet néha mc-zni is leülünk lanon, hogy ott is építsünk valami menőt... Bár biztos tömeggyilkos lesz miatta meg minden :R

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz UnA #23 üzenetére

    Ennél rosszabbul ritkán láttál dolgokat. Pedig a lécet nem kicsit magasra sikerült már párszor tenned.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz UnA #25 üzenetére

    Továbbra is vak vagy. Ezek szerint nem szabad a feltételeidnek megálló hasonlatot használni, ha kiböfögsz egy mózesi kőtáblát? Szerintem meg lehet, és köze nincs ahhoz amit bele akarsz látni.

    Érdemi mondanivaló esetleg? Vagy a tabulálás még fáj, meg valami szokásos irreleváns dolog?

  • #56573440

    törölt tag

    válasz UnA #28 üzenetére

    Egyszerűbben le se irhattad volna a szót, hogy "nincs".

  • #56573440

    törölt tag

    válasz ddekany #33 üzenetére

    Sőt ha benézel mc topikban, nem lepőhdetsz meg, hogy topikgazda is vagyok... Miért ne lenne hiteles? Jah hogy te se olvasod hogy sok ezer órám van benne, le is írtam. Ettől függetlenül biztosan amikor 5-6-7+ éves lesz nem fogom letagadni előtte hogy van ilyen, vagy más konstruktív, kéz szem koordinációt és kreativitást fejlesztő játék, ami néha Lego helyett apuval záros ideig játszható. Egyetem óta nem kódoltam meg vettem elő a digtech könyveket mannyiszor mint moddolt mc miatt. Van forumtars aki gyerekekkel jár fel, és nekik is csak az egyik közös szorakozasuk a sok közül. Ha már gyerek és játék messze az egyik legjobb... A tobbi AAA kategóriás játékhoz képest azért messze tartalmasabb nekik is. FIFA, COD és társai nem tanítanak sokat...

    Több működő modellt látok magam körül, ahol amikor apu anyu azt mondja GG, akkor szépen abba van hagyva a tv, a pc, a konzol, és megy az analóg játék nyígás nélkül. Mondjunk ezeknél a szülők mind kovetkezetesek, és tudja a gyerek, hogy a nem nemet jelent, és nem azt, hogy csak párszor el kell ismételni az akaratunkat, vagy hisztizni,és úgyis úgy lesz ahogy én akarom, mert ha megfeszul se lesz ha szülők azt mondták hogy nem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák