Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #56573440 #15 üzenetére

    " Miért nem férnek el egymás mellett?"

    Tegyél le egy játékhegyet és egy tabletet egy 3-6éves mellé: rá fog cuppanni a képernyőre, és az összes korábbi játéka porosodni fog. Nagyon egyszerű pszichológiai ok: a képernyő közel zéró energiabefektetésre tolja az élményeket. A játékhoz mozogni, gondolkodni kell.

    fészbúk: itt ugye a mobbingolás írásos formában fennmarad, és akkor is üt, amikor a gyerkőc az otthoni, "védett" környezetében van. Gyakorlatilag ez az egész modern társadalom hátránya: kb az antarktiszra kell menekülnöd, hogy ne érjen utol a főnök, a péniszplasztikareklámos emailek, és az egyéb "teljesen legális" zaklatás, amibe alkalmasint belekerül némi "illegális", durvább.

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • haxiboy

    veterán

    válasz #56573440 #15 üzenetére

    Mert a szülő és a gyerek is rájön hogy a képernyő többet kínál, kevesebb idő,energia,pénz befektetéssel. Nyilván erős kompromisszumokkal és időbeosztással megoldható a dolog, de ehhez már foglalkozni kell a gyerekekkel ami a szülők - én generációm nagy részének - nem megy, nincs türelme hozzá, nyomkodja a telefont/gépet/tabletet.

    Amíg ezek a szülők az írni éppen tudó gyereknek segít facebookot regisztrálni hamis korral, majd panaszkodik hogy zaklatják a gyereket, mert a gyerek felfogni sem képes azt amit 13-14 évesen már megért, vagy elenged a füle mellett. Lehetőség lenne fiataloknak szánt közösségi oldalakat csinálni, szülői felügyelettel stb., de ez meg a zaklatóknak nyitna új lehetőséget, illetve azért a gyereknek sem árt egy kis magánszféra.

    Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

  • ddekany

    veterán

    válasz #56573440 #15 üzenetére

    Na... most ide jössz kocka fejjel Minecraftot védeni, ez így már mennyire hiteles? ;] Én enyémnek nem engedtem, mert miután valami gyereknél látta, állandóan azzal nyúzott, hogy de neki is kell. Ha megkapja, akkor ugye X idő után le kell róla szedni, ami nem egy szép jelenség. És ha ő arra vágyik, akkor minden amit csinálni akarsz vele, az hirtelen szar lesz. (Lehet bénák vagyunk, nem vagyunk elég szórakoztatóak, és tudom akkor miért nem kasztráltattam magamat stb, de hát most már ez van.) Szóval ezek a játékok kb olyanok, mint hogy adsz valami drogot kóstolónak valakinek, amit direkt úgy terveznek, hogy addiktív legyen (és ez fontos, hogy ez külön tudomány, ezzel kell versenyezni mint szülőnek), csak hogy aztán erővel elvedd, ami generálja a konfliktust. Aztán persze, előbb utóbb úgy is átjönnek ezek a szarok többi gyerektől, de azt hiszem minél később, annál jobb.

Új hozzászólás Aktív témák