Új hozzászólás Aktív témák

  • Béééla

    őstag

    Egy kicsit egyoldalú(nak tűnik) a cikk.

    Vegyünk egy "jó" példát: amikor meguntam hogy az összes free ingyen zseblámpa app még az alsógatyámon lévő vonalkódok beolvasását is kérte, írtam egyet. Semmi extra, kamera vaku ki-be, pont. Nálam tökéletesen működött. Kolléga elkérte, egy teljesen más telefonon teljesen másként működött, amíg nálam képernyő kikapcsolásakor is ment, addig az övén leállt. És ez egy pár soros, gyári függvényeket hívó kód! Ne csodálkozzunk ha kis fejlesztők kétnaponta adnak ki frissítést, sőt én inkább örülnék neki hogy foglalkozik vele!

    A nagyobb cégek, az viszont más tészta.
    Az android és általánosságban minden bétateszt arról szól, hogy már egész jól megy a szoftver, de több szem többet lát, Kovács József galaxiessén így fut, Pistike Dsunkaaa-ján meg úgy. Amíg nem adják ki, addig kijön ez-az amit a tesztek nem hoztak ki, kijavítják, mindenki boldog, a cég mert jobb a termék, Pistike azért mert kipróbálhatott dolgokat, a végfelhasználó azért mert jobbat kap.
    A problémák a korai release, early acces és hasonló kulcsszavak körül keletkeznek.
    A Win10 mobil egyértelműen el lett sietve, viszonylag tűrhetően ment, de nem annyira jól hogy kész terméknek hívjuk. Idővel próbálták javítani.
    A Pokemon Go dettó csak még durvábban, évek alatt nem tákoltak össze semmi használhatót, de a Nintendo/Game Freak rátenyerelt a "release" gombra mert itt volt az ideje. Nem volt kész, de nem lehetett tovább húzni, és csak a hype miatt nem lett bukás (pedig megérdemelte volna).
    Az early access játékok meg a pofátlanság netovábbja, fizetsz azért hogy tesztelhess egy szart. Az AAA játékok esetén már "megszoktuk" hogy a vaskos árcédula mellé bughalmaz jár, nem is vesz értelmes ember teljes áron nyitáskor, pláne előrendelésben.

    A végfelhasználónak egyre nagyobbak az igényei, minden fusson egy kenyérpirítón is "szmúúútul" 4k felbontásban, nulla fogyasztással, de kompatibilis legyen mindennel, természetesen ingyen, reklámok nélkül, persze ne kémkedjen, és már tegnap elérhető legyen. Valamiből kénytelen leadni egy cég, de hogy óriáscégek, iszonyat nagy anyagi háttérrel és tapasztalattal is ilyen csúszásokat szenvednek el, az kemény!

    Bélabá

Új hozzászólás Aktív témák