Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Tetsuo #42 üzenetére

    "A profit a lényeg, nem a bevétel."

    A forgási sebesség a lényeg. Azzal lehet optimalizálni a profitot és a bevételt.
    Ha túl magas az ár, akkor aránytalanul kevesebbet lehet eladni.
    Ha túl alacsony az ár, akkor sokat fognak vásárolni, viszont nem sok haszon marad a termék után.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • hallador

    addikt

    válasz Tetsuo #50 üzenetére

    Igen persze. Véletlenül sem azért van mert a multik jellemzően nem vágják át az embert. Hányszor hallottál olyat, hogy egy Medimarkt nem vett vissza valamit ha jogos volt? Visszaveszi a terméket ha vissza kell stb. Ha itt tartunk az Alza micsoda? A Digi? A T Mobile? Ezek magyar cégek?
    Pont hogy a magyar seftes cégeket nem büntetik jellemzően.

    Te hallottál olyat hogy lölöke valamelyik kuplerája büntit kapott volna mert kirúgott a nagy honvédő haver 800 embert, miközben azért kapott penzt, hogy munkahelyeket "védjen" meg? Vagy hallottál olyat, hogy vizsgálnak az kamulost vagy a forádzsit.

    Ilyenkor szokott jönni a standard duma, na de ezek magyar cégek, meg mindenki ezt csinálja meg a blabla. Meg én vagyok a nagy honellenes meg a többi... mert amúgy nem az a cél hogy rend legyen és az emberek jól jàrjanak, hanem az, hogy a haverok zsebe teljen és ez mind a nagy nemzeti öntudat nevében... 💩

    Ugye ezt te sem gondoltad komolyan? Vagy igen? 🥺

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • abéla

    senior tag

    válasz Tetsuo #66 üzenetére

    Megbocsáss, amennyiben a "Reméljük, sorban jön az összes" megjegyzésed alatt azt érted, hogy valóban, érdemi, politikától -jobban mondva, bizonyos kiterjesztett hatáskörrel bíró érdekcsoportoktól- független gazdaságvédelmi intézkedések jönnének, azzal az égvilágon nincs semmi baj.
    Mint ahogy említettem én is feljebb: "Félrértés elkerülése végett: nem a GVH tevékenysége zavar, (már ha valóban a dolgukat végzik)".

    De ebben a kontextusban/esettel kapcsolatban a fent idézett megjegyzésed, már ne haragudj, de egyáltalán nem ilyen színezettel bír; sokkal inkább azt láttam benne, ami szerintem és láthatóan egyre többek szerint is probléma: az összefonódások, áthallások eredőjeként létrejövő, a hivatali eljárásrendeket, törvényeket saját szájízük szerint alkalmazó modern kori Döbrögik szélesebb körű mainefesztumát eredményező, annak tömegbázist adó, támogató hozzáállást véltem feltételezni soraid között.

    Ha nem így lenne és mégis az első alternatíva az, mely fennáll esetedben, akkor megkövetlek;
    bár ez esetben megjegyezném: nagyfokú naivságod figyelemre méltó.

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

Új hozzászólás Aktív témák