Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Béééla

    őstag

    Ubuntu telefon, Firefox telefon, egyik cég sem arról híres véletlenül sem, hogy egy kis támogatásért odatartja akárkinek az alsó feltályát. Csak lenne már elérhető, hadd próbálja ki a nép.

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz Jim Tonic #4 üzenetére

    Látom nagyon tetszik az elírás :)

    És miért ne Ubuntu phone néven adnák ki? Egy jó darabig kb. az az egy készülékük lesz és a házi barkáccsal portolt droidos telefonok. Tök egyértelmű húzás lenne egy jó ideig egy saját telefonnal nyomulni, illetve a droidos telefonok minőségi konvertálásával lehetne piacot szerezni, mert droidosból van olcsó és erős telefon is és könnyen lehet rajtuk romot cserélni. Így meg volna oldva a probléma: Hogy kipróbálhasd, nem árt szerezni valakit, aki vasat tesz alá.

    A k*rválkodást meg nem feltétlen a vasat gyártókra kell érteni, hanem hogy kinek-hogy akarnak megfelelni; egyértelmű pénzügyi függés van, de hogy ezért mi mindent tesznek meg: értelmes funkciókat és irányvonalakat is hajlandók eldobni egy kis apróért? Mert az átlag Ubuntun nagyon azt érezem.

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz Jim Tonic #6 üzenetére

    Az Ubi telefonos (meg amúgy általános) terjedése azért jót tesz nekik - nagyobb részesedés, nagyobb kedv a fejlesztéshez, így általánosságban jobban megéri majd befejezni vagy továbbfejleszteni a programokat és ez öngerjesztő lesz egy ponton túl. Én egyedül a törekvéseiket érzem kicsit "árulónak": jó dolog egyrészt a szoftverbolt, meg hogy így kicsit pénz is jut a fejlesztőknek, de így Linux = Ubuntu fog kialakulni az emberekben, megjelennek majd tömegesen az Ubuntardok, a többi disztró meg "oldja meg". Emellett meg sok kezdőnek mehet el a kedve pont emiatt, hogy egy a Linux, egy szar; tesztként leszedtem (sajnos amit művelek, nem lehet Pingvin alól) egy Ubit és feltettem rá a Steamet tesztként, majd megtapasztaltam az A10 APU teljesítményének hiányát; W7 alatt hasít mint a szélvész - egy átlag júzer ezzel le is húzza a WC-n, mert "szarlassúnemmegy" és ez egy disztró miatt; mondjuk a kezdő meg nem fog optimalizálni és finomhangolni.

    Én továbbra is hiszek abban, hogy normális portolás "presztízskészülékekre" simán járható út lenne, csak azt is ki választja ki, meg Google mennyire örülne neki :U

    A készüléknek még nem jött ki a neve tudtommal, azért írtam hogy Ubuntu phone.

    Bélabá

Új hozzászólás Aktív témák