Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rudi

    nagyúr

    Meglátjuk, mire jut ez a csináld magad okos (helyett automatizált) otthon mozgalom pár év alatt. Szerintem hasonló lesz a folyamat, mint az automatizált kertkezelő rendszereknél. Lehet próbálkozni mindenféle utólagos megoldásokkal, de akkor igazi a dolog, ha egyszer rá van szánva az idő és energia, egyszer szétbombázzák az egészet, beteszenk valami komolyabb alapmegoldást (pl. ilyet) és később arra építkeznek valami Z-wave vagy ZigBee vagy ilyesmi alapon.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • rudi

    nagyúr

    válasz batmanéhes #30 üzenetére

    Van sok apróság, különösen hűtés-fűtés terén, amiben ügyes tud lenni egy ilyen automatizált rendszer, a világítás, kapcsolgatás szerintem inkább látványos, max profilozásnál lehet haszna. Pl. motorizált redőny + levegőminőségfigyelő + motorizált szellőztetés folyamatosan tartani tudja neked a kellemes hőfokot és levegőminőséget, nem kell vesződni vele. Beállítod, hogy X fok, Y páratartalom és ő úgy nyitogat, zátogat, hogy jó legyen. Nem lesz oroszlánszag, nem fog leb@szni az asszony, hogy megint nem szellőztettem, megint nem húztam be a redőnyt, amikor felkapcsoltam a lámpát vagy éppen nem melegítettem elő a fürdőszobát, mire megjött az edzésről.

    Gyereket se hagyja a rendszer reggel a behúzott redőny mellé felkapcsolni a lámpát, amit kb. minden másik nap megjátszik amúgy. Nem kell hazaszólni zivatarkor, hogy csukják be a nyitva felejtett ablakot, nem kell lustaságból vakoskodni, mert a fényekkel állítja automatán az ideális megvilágítást. Tévézéskor vagy más tevékenységnél belövi az előre programozott hatféle világítótestet, "átjön" velem a nappaliban nézett tévéműsor a konyhába, amior épp kimegyek, reggel az ébresztő után X idővel kávét csinál, kicsit továbbfejlődve intézheti a kiválasztott vacsora recepthez a hozzávalók menedzselését.

    Igen ezek most mind apró debilségeknek tűnhetnek, de ha jól működnek, stresszmentesítik a környezetedet, ami pedig megéri a belefeccölt melót.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Új hozzászólás Aktív témák