Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    válasz #92116480 #102 üzenetére

    Most komolyan az a legnagyobb gondod, hogy a mai világban (ahol TikTok, tinder, FB, messenger és még kiskutyaf@sza csevegő app alap a legtöbb usernél, és a legtöbb háztartásban valami 5 ezer forintos TP-LINK (igen, soha nem frissített gyári szoftverrel) a router és a tűzfal) a google dns-t ajánlottam egy HIBAFELTÁRÁSHOZ, ahol az lenne a lényeg, hogy kiderüljön, nem-e a net szolgáltató DNS-e szívatja a kollégát? Ez még mindig nem a CEH vagy a GDPR topik. Lazulj már le, vagy legalábbis engem hagyjál ezzel, légy kedves! Vagy ha nem megy, akkor nézzél már egy statisztikát valahol, hogy hány user használja full default beállításokkal a Windows 10-et és hány foglalkozik egyáltalán az alapvető biztonsági beállításokkal telepítés után, illetve hány telepít lineage-et a gyári android helyett a telefonjára. Az meg, hogy egy email/pass páros kiadását egyenrangúnak tekintesz a Google DNS használatával, az kiváltképp komolytalanná teszi a hőbörgésedet... Nyugodjál meg, attól megnyugszol.

    Alapvetően igazad van, ha csupán technikai és legfőképp security szempontból nézzük a dolgot, de próbáld elfogadni, hogy néha kompromisszumos megoldást kell alkalmazni, és jelen esetben ez pont erről szólt. Én is évekig kardoskodtam a biztonságos géphasználat mellett, de tizensok év a szakmában megtanított rá, hogy átlag user olyan hülye, hogy egy ilyen google DNS dolog a lehető legkevesebb, ami fenyegeti. Teszem hozzá rögtön, sajnos, és ezen az edukáció sem segít érdemben.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák