Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fekeandras

    őstag

    válasz dabadab #48 üzenetére

    Tárgyalás ezért nem volt: "Végzés: Az XY bíroság -tárgyalás mellőzésével- meghozta a következő végzést: A bíróság Feke András vádlottal szemben 30 (harminc) rendbeli szerzői jogok megsértésének vétsége miatt melyet 11 (tizenegy) esetben folytatólagosan követett el (a Btk. 329/A.§(1) bekezdésébe ütköző e szerint minősülő és bűntetendő) 180 napi tétel pénzbűntetést szab ki.Egy napi tétel összegét a bíróság 300,- (háromszáz) forintban állapítja meg.Az összesen kiszabott 54.000- forint pénzbűntetést -meg nem fizetés esetén- 180napi fogházban végrehajtandó szabadságvesztésre kell változtatni.A bíróság az eljárás során lefoglalt és az xy rendőrkapitányságonxy tételszám alatt bevételezett, a bűnjegyzék xy sorszám alatt kezelt cd ill. dvd lemezt elkobozza.A végzés ellen fellebbezésnek helye nincs, azomban az ügyész és a vádlott a végzés kézbesítésétől számítot8 napon belül tárgyalás tartását kérhetik.
    Indoklás: A bíróság mellőzte a tárgyalás tartását - az ügyész indítványára - mert a tényállás egyszerű, a vádlott a cselekmeény elkövetését beismerte - a törvény pénzbüntetés kiszabását lehetővé teszi és a bűntetés célja tárgyalás tartása nélkül is elérhető."

    A felesleges részeket átugrottam.Ez így szép és jó lenne de: kértem tárgyalás tartását mert csak részben ismertem el az elkövetést.De lehet hagyom a fenébe az egészet és inkább fizetek csak hagyjanak már végre nyugton. 2007 szeptember közepe óta tart ez a herce hurca.Már f@xom kivan az egésszel. :(( és akkor megjelent a károsultakat képviselő zug ügyvédi iroda is aki be akarja vasalni az okozott 500e ft kárt... :U
    mondjuk azt úgy sem tudnám megtéríteni.

    Egyenlőre ennyit az ügyről.Amint megvan a jogerős ítélet mindent részletesen beleírok a blogomba.

Új hozzászólás Aktív témák