Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz margithid #8 üzenetére

    Bizonyos programok a desktop környezetben is pöffeszkednek. A böngészőkben. Facebook. El kell fogadni, hogy ez van és nem anyázni a facebookra. Valószínűleg kismillió dolgot csinál még a messenger.. többek között előtölti a linket, amit megosztottak veled, vagy a reklámot is, hogy ha neadjisten lekattintod, akkor minél gyorsabban betöltődjön neked. És mondjuk több tucat ismerősöd aktív állapotát szinkronizálja neked.

    Amúgy ha a jósgömbbe nézek, azt látom, hogy az arm bár jobb memóriaarchitektúrával rendelkezik, mint az x86, s ezért talán jobban, könnyebben skálázódik több maggal a teljesítmény, de el fogja érni ugyanúgy azokat a gátakat, mint az x86.
    Eléri a frekvencia falat 4-5ghz-nél, és ipc-t is bizonyosan csak hasonlóan a terület (die size) magasabb arányú növelésével lehet majd apró százalékonként összekaparni.
    Az arm előnyben volt magszám tekintetében, mert az olcsóbb telefonokat eleve nagyobb magszámú, de gyengébb magokkal árulták. Ezért az arm szoftverek már eleve jobban skálázódnak, hisz meg kellett oldani, nem lehetett arra hagyatkozni, hogy 95%-Nak úgyis i3, i5 van.

    Engem azért az érdekelne, hogy
    - miért nem csinált még az Intel big.LITTLE clustert x86-ból?
    - miért nem haszálunk mindenhol lpddr4-et ddr4 helyett, ha ilyen pöpec?

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

  • Petykemano

    veterán

    válasz MrT #10 üzenetére

    Desktop környezetben, ahol 95w-ok röpködnek persze szükségtelen. De 15 vagy akár 35w-os gép esetén minden watt számít.

    De ha van egy kicsi, meg egy nagy magod, azokat optimalizálhatod a célferületre, egy mag esetén nyilván nehezebb megvalósítani ugyanazt a szélesspektrumú akálázódást.

    Erre persze lehet azt mondani, hogy ez hülyeség, mert az Intel megoldja 5-140w között ugyanazzal. Az arm meg <10w is kettőt használ.

    Szerintem kifejezetten érdekes lett volna, ha az i szériát 2-4 atom maggal bővíti az Intel.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák