Új hozzászólás Aktív témák

  • Peltár

    aktív tag

    válasz MaCS_70 #13352 üzenetére

    Persze igazad van, azt nem lehet a gyártóktól elvárni hogy kitalálják te hol fogod használni az
    adott eszközt, mennyi fal, távolság, a falak típusa pl sima tégla, vagy vasbeton, vagy éppen könnyű szerkezetes alumínium építmény. Milyen egyéb zajforrás, zavarás van.
    Az antenna cserét én saját tapasztalat alapján írom, eddig három eszköznek cseréltem antennát és eddig bevált. Ez városi régi bérház, óvóhely is egyben, 20m távolság közé 2x 80m téglafal, a fal túloldalán 2m széles nagyfesz szekrény fémből, + egy 10cm válaszfal, a fogadó oldalon netbook, + okostelefon. A netbook nem tudott
    rendesen adni a router felé, ezért kapott egy USB-cserélhető antennás Wi-Fi-t ennek az antennáját (2,4 GHz-es) cseréltem egy külső talpas kb 30cm-es szörnyre, amivel nyertem , 5dBi, a router kapott 3db gyári erősebb antennát, ami szintén segített, de főnök többet akart,
    így az egyik antenna helyére raktunk egy gyári kb 20-30cm átmérőjű iránysugárzó antennát
    ezután nem volt már panasz sem az adott helységben ahol a routert használták, sem ott, ahol a netbook volt, vagy három évig így ment, amíg az üzlet eladásra nem került. Én simán átvittem volna utp kábelt, de egyrészt műemlék védettségű épület, másrészt a főnököm nem akarta a kábelezést, inkább költött antennákra, meg utoljára egy jeltovábbítóra az új okos telefon miatt, valami Samu volt nagyon gyenge kimenő teljesítménnyel. Én csak mindig méricskéltem mivel mit nyerünk teljesítményben, de a gyakorlatban bevált, főnökömet meg csak ez érdekelte, a kudarc nála nem volt alternatíva. (vastagok a falak, meg egyéb nem érdekelte, oldjam meg)
    ---------------

Új hozzászólás Aktív témák