Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rycki

    csendes tag

    válasz Teasüti #92 üzenetére

    Ott van a ~ jel a 800mA és az 1A előtt. És nem hasra ütés mivel azért már felpattintottam pár km szalagot hogy tisztában legyek a számokkal. Azért írtam ezt az értéket, mert minden RGB ledszalag más és más... Más gyártja a ledeket és ahogy melegszik a ledszalag úgy változik az áramfelvétel ez okoz bennük ekkora szórást. Mindezt a fehér színnél ahol mind a 3 alapszín egyszerre ég, tehát az áramfelvétel maximális.

    Ha más színt használunk értelemszerűen az érték az kisebb.

    Az értéket 1 méterre írtam, igaz elfelejtettem oda írni hogy ez a méterenkénti 60 ledes RGB szalagoknál van.
    Az 1 méteres szakaszon 20 darab 3 ledes szakasz van. ~1000mA / 20= ~50mA. (hozzávetőlegesen).
    Egy 5 méteres RGB szalaghoz szettben adott 5A-es tápegység ha folyamatosan fehér színnel megy hamar kifingik.

    Sajnos volt dolgom már szar tervezésű szalagokkal.
    Én már ott fogtam a fejem amikor kínaiak az olcsóság jegyében kihozták a 3528-as "RGB" szalagot. Amikor minden szín kapott egy különálló ledet. Most el lehet képzelni hogy míg az 5050RGB ben minden kis 3 ledes szakaszban mind a 3 led pirosan világított, úgy a 3528-ban szakaszonként csak pl. 1 piros led kapott helyet, így elég szarul terítette az adott színeket. És a kevert színekről már ne is beszéljünk.

    A WRGB-vel személyes tapasztalatom nem volt.
    Pl ez a WRGB ahogy a képen is lehet látni egy ledben tartalmazza az RGB alapszíneket plusz egy COB (chip on board) ledet. Valószínűleg nagyon erős fehér fénye van. És szerintem marhára melegszik pont a COB miatt. Minden led külön ellenállás kört kapott. Ugyan annyit fogyaszt mint a normál 5050-es.
    Annyi a különbség hogy itt a fehér szín is állítható úgy mint hideg, meleg, vagy éppen naturális színhőmérséklet. Jah igen és ehhez minden képen WRGB vezérlő kell a plusz fehér kör miatt.

Új hozzászólás Aktív témák