Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nfsu17

    veterán

    válasz Jack@l #47 üzenetére

    Pedig nem mindegy, hogy a 0-kat és 1-eseket mi dekódolja és küldi ki a tévé felé.
    Van itthon 3 set top boxom is, mind ugyanarra a tévére kötve.
    Az egyiknek botrányosan rossz az sd adások 1080i-re felkonvertálása, a drágább STB-nak már sokkal szebb képe van, de a dune adja a legszebb képet. Nem mennék bele, hogy mi az a szép, aki előtte ül, az úgyis látná.
    Aztán ott a tévé beépítettje, az a legrosszabb ezek közül. A 720p-t 1080-ra feltolva a vonalak recésednek (a dune-ön miért nem?), az egész nem szép.
    Nem akarom a dune-t dícsérni (pedig megtehetném), de ne ragadjunk már le ott, hogy a tévének tök mindegy milyen jelet kap, azt úgyis egyféleképpen fogja megjeleníteni.
    Évekig néztem ezzel az olcsó STB-al a ronda sd adásokat, mert azt hittem, hogy a tévé ennyit tud.
    Aztán amikor megnéztem a dune-ről az adást, akkor leesett, hogy a tévének semmi baja, előtte van a hiba. Tehát nem a tévé a ludas a szar képért jelen esetben, ő csak azt jeleníti meg, ami érkezik felé.
    Ha rossz deinterlace-t használnak mondjuk a sw-ben, vagy csak simán ócska a chipset, máris kész a pocsék kép, amiről a tv nem tehet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák