Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gabes13

    tag

    válasz Danex #88 üzenetére

    Én értem, amit mondasz, de ezek a fejlesztések nem telefononkènt lehetnek elszámolva (gondolom én). Le lehet bontani, de ők megegyeznek ha külsős a cég ennyi és ennyi kész. Számunkra hatalmas számokról beszélünk, de azért nekik ez más tétel. A takarítò bére, meg a boltokba álldogáló emberek nincsenek agyon fizetve, az üzletvezető az már más egy kicsit. Mindegy, kilehetne ezt még elemezni hosszan, de hát minek?
    Írtam fentebb a forint árfolyama, áfa tesznek róla, hogy ne legyen könnyebb...

    Amit a végére hagytál, az meg... elképesztő.

    Stay Free-Stay Rebel! Fuck the systems!

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Danex #95 üzenetére

    "bértömeg a legnagyobb kiadása"

    gyártásban? Persze össze lehet hozni ha mindent szétbontunk, bértömeget meg egybe hagyjuk és persze KKVknál biztos de ami gyártást én látok ott a bérköltség 15-18% körül van. Ami sok, meg azon is sporolni kell amennyit lehet de még mindig az összköltség ötöde sincs. Energiaigényes iparágban most maga az energia többet elvisz.

    "megadott profitot termeljenek"

    sztem inkább profitmaximalizálás van mindehol. A több = jobb alapon. Minnél olcsobban gyártani. A szart is minnél drágábban eladni. A vásárló ezért azért de legyen rávéve a cserére. Hogy ez marketing, tönkremegy vagy kifut a support... miatt van mindegy de ez a gyártók érdeke. A nehezen cserélhető aksi ennek egy jó pldaja. Az otthoni DIY javítások ellehetetlenítése detto. És itt beüt a marketing a fanoknak ez simán úgy el van adva mint feature.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Új hozzászólás Aktív témák