Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kwzatz

    őstag

    válasz ProEvoFan #92 üzenetére

    "Sokan a makacs felfogásuk miatt maradnak le a jobbnál jobb játékokról.Számomra ez érthetetlen, minek ennyire kötni az ebet a karóhoz?"
    Néhány ok:
    1. Csak PC-n játszva is lemaradok a jobbnál jobb játékokról, meg te is, mert gyanítom nem játszol végig minden jó játékot te sem (arra csak az olyan különleges emberek képesek, mint Moby, aki 100 óra alatt végigtolja a Witcher trilógiát, Doomot, Prey-t, Hitmant, Yakuza 0-t, Hellblade-et, SOMA-t, Titanfall 2-t, ahogy azt a 64-es hsz-ben kifejtette, lol). Vagy éppen Switchen maradsz le. Breath of the Wild, Bayonetta 2, Super Mario Odyssey, toltátok már ezeket? (Ráadásul ezekben mintha a játékmenetet dicsérnék általában, nem a mozijeleneteket. :D)
    2. Van olyan ember, aki nem bírja elviselni a 30 fps-t (vagy néhol éppen 23-27-et, ha már RDR2)
    3. Van, akit annyira nem érdekelnek a "cinematic experience game-ek".
    4. Van, akit nem érdekel az az összesen 7-8 konzol-exkluzív, amit általában emlegetnek.
    5. Vagy éppen érdekli a 7-8 exkluzív valamennyire, de ezért nem vesződik PS4 vásárlással, mert van helyette más úgyis.
    6. Van, aki úgy van vele, hogy ha már eddig kibírta, akkor így, hogy látható közelségben van a következő konzol, akkor inkább PS5-ön játssza majd végig ezt a néhány játékot, jobb minőségben, jó eséllyel 60 fps-sel, és nem öli már beléjük a sok időt gyengébb minőségben.
    7. Van, aki vesz PS4-et, mint fentebb ted_tris, aztán olvashatod a véleményét. :D

    Ahogy írjátok rendszeresen, egyébként bárki megteheti gyakorlatilag, hogy vesz egyet, megveszi a néhány játékot, ami érdekli, aztán eladja az egészet, mert az exkluzívok után, ha van PC-d is egy kontrollerrel, akkor már úgyis csak porfogónak jó, és megvagy néhány ezer forintból a folyamattal. Szóval csak az lehet a magyarázat, hogy a fenti pontok miatt valakit még ennyi erőfeszítésre sem sarkall az a néhány exkluzív cím.
    (Rám az 1. és 6. pont igaz a leginkább talán, mielőtt valaki keresztrefeszíten a többi miatt)

    Szerintem elég logikus, nekem inkább az a furcsa, hogy a szektamentalitás miatt sokaknak ez magas. :D

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz ProEvoFan #114 üzenetére

    Nézd, pontokba szedve leírtam néhány okot, mert ezernyi lehet. Leírtam érthetően, hogy rám az 1. és 6. igaz. Még egyszer leírtam, hogy sok olyan játékkal sem játszottam egyelőre, ami már megvan és legalább annyira érdekel, mint a PS4 exkluzívok (ami közül leírtam, melyik érdekel). Ott a DS3, a Prey: Mooncrash vagy a Dishonored 2. Amint befejeztem a Yakuza 0-t és a DS2-t, akkor is ezek közül játszanék valamelyikkel, ha most elémraknál egy PS4-et bármelyik játékkal, mert olyan játékok folytatásai (DLC-je), amit nagyon szerettem, ezért engem jobban érdekel. Az meg, hogy szeret játszani videojátékokkal egy piszok tág fogalom. Ugyan nem én vagyok, de van, akit instant nem érdekelnek a külső nézetes akciójátékok, pedig szeret játszani játékokkal. Ő nem vesz az exkluzívok miatt PS4-et. Szerintem totálisan logikus. Te valószínűleg azért nem érted, mert egyszerűen nem tudod elfogadni, hogy ilyen létezhet. :D

    De pl. PC-n is belefutottom már én is a következőbe: Megvan a Stardew Valley valami bundle-ből, amit más miatt vettem, és hát ha körbenéztek neten, ódákat zengenek róla, megasiker indie game és szerintem is becsülendő, hogy egy ember képes volt egy ilyet összedobni. Szóval megvolt, így annak ellenére, hogy nem szeretem a hasonló játékokat, kipróbáltam, mert hát ez mindenki + még a nagymamája szerint is atomjó játék, "bűn kihagyni". 1 óra után beláttam, hogy lehet ez akármilyen jó (és el is hiszem, hogy másoknak az), én csak a "kibaszott unalmas" jellemzővel tudom ellátni. Na most ha csak ilyen játékok lennének PS4-en, akkor engem az nem érdekelne. Miért olyan nehéz így azt elhinni, hogy valaki szeret játszani, de ezek a high budget külső nézetes akciójátékok a legkevésbé sem érdeklik, ugyanúgy mint engem pl. az ilyen "farmszimulátor"?

    De ott van ted_tris 90-es hsz-e, ahhoz mit szólsz? Mindenki beleesik abba a hibába, hogy azt hiszi, hogy a saját preferenciarendszere univerzális. Nem az. Ezért lehet egyáltalán preferenciarendszerről beszélni. :DDD
    Ennél sokkal szélsőségesebb különbségek is vannak emberek között, pl. azt is nehéz feldolgozni, hogy léteznek műkörmös képeket facebookra posztoló nők, Justin Bieber rajongók vagy - ha már gaming - olyan emberek, akik Twitch-thotok streamjeit nézik és dollárezreket küldenek nekik (mondjuk ez a tény, amikor először szembesültem vele, sokkoló volt és ez talán a legmélyebb, ahová egy férfi süllyedhet :D ), és szerintem is érdekesebb időtöltés Idő Kerekét olvasni vagy megnézni egy Billy Wilder filmet, de elfogadom, hogy ők mást preferálnak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák