Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Narxis

    nagyúr

    válasz Televan74 #227 üzenetére

    Ez a társasági magatartás hülyeség, többségnél nem erről van szó szerintem. Többivel egyetértek.

    Van egy haverom aki amíg itthon volt töltött le ezerrel mindent, kiment dolgozni Angliába, azóta megveszi ami a legfontosabb neki és ebbe beleférnek játékok, szoftverek is. Kérdezem tőle, hogy mi történt? Erre azt mondja, hogy ilyen fizetés mellett telik rá. Nem egy üzletember vagy ilyesmi, egyszerű melós.

    De ilyen sztorikat olvastam máshol is, más fórumokon is. Milyen meglepő, hogy ha az embernek adunk munkát és megteremtjük neki a lehető legjobb életkörülményt, normális fizetést akkor ő fogyasztóvá válik és nem fog lopni. Persze mindig marad egy kis réteg aki lopni fog mindent, ez Angliában is így van, de nézzük meg a kapcsolatot az életkörülmény és a vásárlási hajlandóság között. Erősen összefügg a kettő.

    Amerikában erre már rájöttek. Ott is van szegénység, de rájöttek, hogy ha munkát adnak a "barmoknak" és megfelelő fizetést akkor ő annál többet fog költeni. A kapitalista világban pedig az a lényeg, hogy fogyassz. Mindegy mit, csak fogyassz, mert abból van bevétele a cégeknek. Pl. egy mai mosógép vagy TV vagy akármi szerintetek kibírja 10-20 évig? Nem, nekem van egy 25 éves mosógépem amit eddig 2-szer kellett javítani, szüleimnek a 6 éves mosógépet már 5-ször. A szerelő azt mondta le ne cseréljem mert az én gépem még akkor is mosni fog amikor a szüleim már a 3. mosógépet "fogyasztják". Persze mondta is, hogy most "maga ellen" beszél, de ez az igazság.

    A fogyasztóközpontú világban nem éri meg tartós dolgokat készíteni, gyártani.
    Na de nagyon elkalandoztam, remélem értik itt a legtöbben mit akarok mondani. Ettől még persze a warez mint lopás elítélendő.

    (#230) hejesírásó: ez csak karácsony miatt volt, az év többi részében nincsenek ilyen nagy akciók.

    [ Szerkesztve ]

    Thanos was right.

Új hozzászólás Aktív témák