Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Shufny

    őstag

    válasz D1Rect #738 üzenetére

    ehh :DD teljesen elkanyarodtunk már mindentől. Akkor már ehhez még annyit, hogyha valaki a szórakoztató iparban sz*rik a közönségére, az ne vegye már zokon, ha ez kölcsönös.

  • katt777

    félisten

    válasz D1Rect #738 üzenetére

    Lenne egy megjegyzésem még a témában, amiről eddig elfelejtettem szólni:

    Történetesen az ember jogdíjat fizet (ennyit a törvényekről) minden megvásárolt adathordozó után, a termék (pl. DVD) értékének többszörösét. Ergo bármit felír arra a lemezre (pendrive-ra, stb.) azt jogszerűen teszi, mivel fizetett érte. Ha legálisan letöltött zenét, filmet, játékot írsz rájuk (hogy meglegyen a cucc, ha netán valami baj érné a gépedet), azzal kétszer fizetsz ugyanazért, ami abszolút jogszerűtlen lenne, ha meg a régi audio- és videókazettáidat, családi filmjeidet írod lemezre, akkor vissza kellene hogy követelhesd a tőled jogtalanul beszedett jogdíjat (illetve eleve nem is szedhetnének, ha nem tudják bizonyítani, mit írtál fel). És megteheted? Nem, mert ez a törvény. Ezt csak azok számára írnak, akiknek van egy méretes szemellenzőjük, nagy betűs "TÖRVÉNY" felirattal. Tehát ez esetben a várható felhasználói reakció: én fizettem jogdíjat, a szoftver gyártó (v. zenecég, stb.) követelje a pénzét a jogvédő hivataltól, amely az ő érdekét képviseli, és tőlem azt a pénzt már elvette.

    Kiegészítésül 2 érdekesség:

    Egy barátom által készített (bármely licencelt játékot garantáltan verő) kvízjátékot rábíztunk egy ezzel foglalkozó managerre (naiv módon levédtük előtte, mármint a szellemi know-howt), mert előzetes felmérés alapján több csatorna is érdeklődött iránta (de az utcáról nem lehet csak úgy bemenni műsortervekkel). A TV-k ajánlatát figyelmen kívül hagyva a játékból, azt többféle értelemben lebutítva, készítettek egy internetes játékot (Honfoglaló), amit azóta is rengetegen látogatnak, és ezáltal nem kis bevételt termel a tolvajoknak, akik jogilag támadhatatlanul, azaz törvényesen (!) gazdagodnak más ötletéből azóta is. De menjünk bíróságra nyugodtan. :U

    Az még "jobb", hogy az egyik magyar űrstratégiai játékban egy az egyben lekopíroztak egy régebben, más (elméletileg jogvédett) történet keretében, általam kitalált és felépített fajt, de mivel más nevet adtak neki, máris támadhatatlanok. És én pl. megvettem ezt a játékot, azaz fizettem másnak a saját munkámért! :C :W

    Az előbbi 2 esetben, a warezre vetítve, mindkét tolvaj egy-egy kiadó, akiket olyannyira sajnálnak páran, és nem pár ezrest keresnek a lopásukon, amely mellesleg teljesen törvényes.

    D1Rect: Na ne már!, Volt már szó róla, hogy a keresletet éppen a gyártók teremtik meg a legkülönfélébb trükkökkel. Ez ugyanis biztosabb, mint készíteni egy programot, hogy majd meglátjuk, mi lesz belőle. :P

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Új hozzászólás Aktív témák