Új hozzászólás Aktív témák

  • Csongor Oszt

    csendes tag

    válasz <Adamsky> #10 üzenetére

    Teszt és teszt között is lehet nagy különbség. Én azokkal nem tudok mit kezdeni, amelyekben a termék technikai adatlapja van visszaadva szöveges formában. Legyen egy teszt objektív, ugyanakkor számomra fontos a személyes tapasztalat is, pláne, ha alá van támasztva pro és kontra érvekkel. Az EQ default beállítása általános hangzásnak megfelel, nincs hiányérzet, de alapból is érezhető basszus jelen van (engem nem zavar, kihallhatóak maradnak a részletek). Ehhez viszonyítva minden EQ beállítás hozza, ami nevében van. Van olyan zene, ami az Acoustic1 beállítással szól számomra a legszebben, van, ami a vocal boosterral, és van, amihez a Deep1 vagy Deep2-t használom. A BassBooster 1 és 2 nekem egyértelműen sok, azokat nem használom egyáltalán. A 22 EQ sokféle hangzásvilágot átfog, nekem elég. Számomra életszerűtlen, tehát biztos nem csinálnám, hogy minden dalhoz külön EQ-t mentsek el. De nem vagyunk egyformák, ez csak az én véleményem, számomra a custom EQ nem olyan fontos, elég e 22. Viszont annál fontosabb lenne kiemelni, hogy a fehér és a fekete verziója - termékoldal info szerint - nem rendelkezik a 22 hangbeállítással és a zajszűrése is egy leheletnyivel elmarad a kéké mögött.
    Az app valóban relatív fapados, de ott van lehetőség állítani az ANC-on (ami szerintem nagyon jól teszi a dolgát, persze, a magas hangokkal nagyon küzd, alul is marad pl. az egy méterre lévő lármázó, elnézést, csicsergő :-) madarakkal, de kicsit még a dobhártyaszaggató csivitelésen is tud enyhíteni (saját tapasztalat), illetve módosítható a szár-pöccentés-funkció. A Redmi Buds 3 pro hiába tudott BT multipoint-ot és hiába 12 €-val olcsóbb (jelenleg 48 € a goboo-n), az app hiánya, valamint az infó, hogy kicsit vérszegény (azaz nem elég hangos) és nem a legjobb telefonálásra, kiütötte az első helyről, így lett nálam befutó a 1more (RN9pro mobilt használok).
    Egy felhasználó megerősítette, hogy a Redmi Buds 3 pro nem annyira hangos (egy thai oldal szerint 92 DB) és headsetként nem optimális, én meg a lehető legkevesebb kompromisszumot akartam kötni. Így lemondtam a babszemségről, a BT multipoint connectionről és a vezetékmentes töltés lehetőségéről. A ComfoBuds Pro-hoz 4 gumiharangpárt adnak hozzá, kicsit oválisabb formája van, mint a legtöbbnek, tehát nem lesz akármelyik gumiharang jó rá! Egyszer kell jól betenni és utána nem szükséges örökké igazgatni, jól megáll/megül a fülben. Ennek örülök, mert aggasztott a stabilitása. A hangerőről még annyit, hogy előzetesen a Comfobudsról azt találtam, hogy 110 DB, ami azért nagy különbség a 92-höz. Tegnap meg éppen azt olvastam valahol, hogy 97 DB. Szóval ennyire lehet elmenni a technikai adatok alapján. Hetekig olvastam külföldi teszteket, kommenteket a 4 termékről, melyek közül végül választottam. Egyetértek nagyon sok külföldi oldallal, hogy ez a 1more ComfoBuds pro a 100 € alatti kategóriában az egyik legjobb, legkerekebb ajánlat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák