Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Puma K

    veterán

    válasz Ryder62 #7 üzenetére

    Már a legelső GTA-ban is volt multi.

    Az első 3D-ben megjelenített GTA 3-ban szintén akartak multi-online lehetőséget adni a játékosoknak, de végül a Rockstar elvetette ezt az opciót és csak offline-single lett a teljes verziójú játékból.

    Viszont az nem tiszta, hogy milyen módon akarták ezt megvalósítani, mert a kinyert adatok alapján volt 4 fős és maximum 32 fős két külön-külön koncepció. Lehet ennek a tisztázása nem sikerült házon belül és inkább az egészet elvetették. Vagy terveztek egy co-op 4 fős és egy 32 fős lehetőséget is de végül nagy falat volt nekik az akkori viszonyokhoz képest így inkább maradtak a már bevált offline-single megvalósításnál.

    Gyakorlatilag mióta létezik a GTA én csak emiatt az egy cím miatt képes vagyok gépet fejleszteni drasztikus mértékben vagy akár a 0-ról építeni egyet hogy játszhassak az újabb verziójával.

    A GTA III-at mikor életemben először láttam mozgásban egyik havernál, akkor az államat az asztal alatt kerestem.
    Akkoriban nem a számítógéppel foglalkoztam szabadidőmben, de amit ott és akkor láttam az megtetszett annyira, hogy én is akartam vele játszani itthon, de az akkori gépem karcsú volt hozzá. Így jött a fejlesztés ami komplett gépcserét jelentett. Mert ugyan az akkori konfig a GTA II-nek elég volt, de a III-nak nem.

    A GTA VC-t imádtam, és sokat pörgettem. Az volt az egyetlen GTA mit szét modoltam a sokadik újrajátszás után.

    A GTA SA-t a mai napig nem vagyok képes végigvinni... vannak benne jó poénok és lehetőségek, de nálam a nagyon nem kategóriába esik.

    Később már alapból a Windows Vista-hoz megvolt a kellő erősségű gépem, hogy azt az OS-t tudjam használni bármiféle kompromisszum nélkül ( :DDD ), de nem volt elégséges számomra az akkori gépem teljesítménye amit a GTA IV-ben tapasztaltam, így gyorsan cseréltem alaplapot, procit, memóriát és VGA kártyát aztán máris el voltam mint a befőtt.

    Szerintem az offline-single részében 150-200 órám alsó hangon lehet és a multijában tuti 600-800 óránál nem lehet kevesebb.

    A GTA V előtt eladtam az akkori "GTA IV-ezős" komplett konfigomat, és laptopra váltottam.
    Voltam a világban erre-arra, majd megütötte a fülemet, hogy jön a GTA V. Ugyan a virtuális játékot konzolokon kezdtem el régen, de azóta távol áll tőlem (2 kontrolleres Atari 2600, 2 kontrolleres Sega Master System II) így az X360/PS3 nem volt opció főleg az ott tapasztalt FPS értékek miatt sem...

    A PC verzió megjelenése előtt 2014. július-augusztusában összeraktam egy gépet tévével együtt amivel vártam a GTA V-öt, közben meg is vettem elővételben. Majd kiderült, hogy a korábbi tapasztalataim alapján jól lőttem be a gépigényét a játéknak offline-single részét illetően, viszont a multihoz kevés volt így cseréltem procit, bővettem RAM-ot, majd később átcseréltem szinte az összes alkatrészt jobbra, hogy még jobban fusson és a megjelenítőt is cseréltem.

    Így, hogy ennyit áldoztam a játékra nekem 42 órát mutat a single-offline része, és 1100 órát a multi-online a GTA V esetén. Eddig. :D
    Bár megmondom őszintén már unom, pedig van kivel-kikkel játszanom szinte a kezdetektől fogva :))

    Ez a széria ami szórakoztat és visszatérek hozzá. Egy Far Cry vagy Assassin's Creed-ről ezt nem tudom elmondani.
    Pl a hetekben kezdtem el pörgetni a GTA III-at :B

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Új hozzászólás Aktív témák