Új hozzászólás Aktív témák

  • Henryk

    aktív tag

    Hali!

    Pár napja én is boldog Mamba tulaj lettem, gondoltam megosztom tapasztalataimat veletek.

    Miután elkezdett vacakolni a G9-em jobbgombja elkezdtem nézelődni egerek után, mikor megláttam a Mambát hát mit mondjak, első ránézésre megtetszett, nagyon bejön a kinézete, meg a dokkoló is igen dizájnosra sikerült.

    Sajnos a firmware frissítés már nem volt akkora élmény mint a kicsomagolás, igen sokat szívtam vele, főleg miután befagyott az egér frissítése közben a progi, és bármit csináltam nem ismerte fel, teljes sötétségbe borult, behalt az egér. Pár angol fórumot áttúrva sokminden kiderült, például hogy 64bites rendszeren bajlódik a digitális aláírás is, amivel én is szívtam a 64 bites Win 7-em miatt.
    A félbeszakadt update miatt pedig egy felismerhetetlen usb eszközt kaptam, amire a windows eszközkezelőjében sikerült nagy nehezen ráerőszakolnom a már feltelepített drivert, hogy felismerje a gép, viszont a frissítés ugyanúgy elakadt, de most már a dokkolóállomásnál, harmadik próbálkozás után beláttam hogy itt ezzel nem fogok előrébb jutni, és taktikát váltottam.
    Feltettem a laptopra is a drivert (gyári 32 bites vista), és onnan végül sikerült végignyomni a firmware frissítést az egérre és a dokkolóra is.

    A nagy harcok után pár óra elteltével így használatba vehettem a kicsikét, pár óra alatt teljesen átszoktam rá a G9-ről, nagyon jó érzés így vezeték nélkül használni, úgy hogy azt a pontosságán nem venni észre.
    Mivel hely híján csak egy mini egérpad fér el elfordítva, és a 2 monitor miatt igen nagy távolságokat kell megtennem, így 3-4 ezer DPI között használom, hogy ne kelljen pakolászni ha át akarok nyúlni a másik monitorra, de még így is nagyon pontosan lehet használni, nem mocorog fölöslegesen, meg nem is vagyok remegős kezű.

    Egyetlen problémám, ami nem biztos hogy az egér hibája, hogy kevés az aksi, megvan a 13-14 óra amit folyamatos aktív használathoz írnak elő, de ez sajna nálam estére elfogy, aztán át kell dugni a kábelt hogy folytathassam, de ez általában egy 10 másodperc alatt megvan, de iskolakezdéskor erre már nem szükség.

    Így összességében nagyon meg vagyok vele elégedve, és nem bántam meg, nekem megérte azt a +10k-t a G9-hez képest, nem mintha az rossz lett volna, de nagyon sokat használom, így nem sajnáltam rá a pénzt na meg persze ez sokkal jobban néz ki :K

Új hozzászólás Aktív témák