Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • krisztianAMG

    senior tag

    válasz krisztianAMG #26398 üzenetére

    Délután azon gondolkodtam, hogy milyen mozgásérzékelőt lehetne használni, amit a tükör mögé lehetne rejteni. Találtam egy nagyon részletes cikket, ahol a srác szintén ezen törte a fejét, és olcsó PIR szenzorral sikerült neki megoldani.
    Így azt hiszem összeállt a kép: Pi Zero W lesz az egész agya, ami a monitorról lesz táplálva. Bepakolok mellé egy segédtápot, ami egy Arduino Nanot fog táplálni. Ő fogja a szenzorokat figyelni + kapcsolni a monitor fő reléjét. Egy kicsit nyakatekert, mert a segédtáp hajthatná az Rpit is, de a Linux nekem még nagyon új... Talán a 2.0-s verzió már tisztán Rpi alapú lesz...

    A Zero a célnak meg fog felelni, ugye?

  • icemad

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz krisztianAMG #26398 üzenetére

    Visszakerestem a könyvjelzőim között. Nem is videó volt, hanem komplett leírás. Remélem hasznos lesz: [link]

    Más: látom, hogy több embert is érdekelne egy olcsó multitouch vezérlő. Én kb. 600 forintból hoztam össze, kb. 7 évvel ezelőtt, mert volt itthon minden hozzávaló. (Értsd jól, szemétből raktam össze.)
    Ami kell hozzá:

    -pelenkás doboz (Bármi más is jó, aminek az egyik oldala üres, és legalább A4-es lap méretű)
    -rossz vagy felesleges scanner
    -asztali lámpa foglalat+izzó
    -usb webcam
    -fehér nyomtatópapír

    Ehhez itt egy leírás: [link]
    Ezzel csak az a baj, hogy a szoftveres rész windowshoz van, azon viszont szépen működik. Nálam okosabbak talán át tudják ültetni rpi compatibilissé...

    Kicsit off, de gondoltam megemlítem, hogy amatőr ezermestereknek remek honlapok állnak rendelkezésre. Az én kedvenceim a wonderhowto.com, és az instructables.com. Mindkettőnek van raspberry részlege, de ezer más agyament ötletet is megosztanak ott a felhasználók.

    Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

Új hozzászólás Aktív témák