Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • d@minator

    addikt

    válasz radi8tor #92 üzenetére

    COD MW3-mat próbáltam ki 4GB RAM mellett úgy, hogy a lapozófájlt kikapcsoltam. Egyből kiírta, hogy kevés a memória. Tálcára tett játéknál a Chrome is összeomlott. Itt szerintem a RAMdisknek (továbbiakban RD) sem lenne értelme, mert tovább csökkenti a RAMot.

    Jövő héten több időm lesz majd megnézem mi akasztja ki a 8gigát meg kíváncsi vagyok áramszünet esetén RD-ra tett lapozófájl esetén mi a helyzet, okoz e valami gondot csak, mert valaki ezt is megemlítette.

    Amit belinkeltél van benne igazság de az angol nyelvű szöveg úgy kezdődik, hogy ne csinálj RD-t hacsak nem sok RAM-od van.
    Meg ez: "hogy maga a lapozófájl nagyobb, mint a fizikai RAM mennyisége (legalábbis az az egészséges). Ekkor eleve nem helyezhetsz a RAM egy részéből lefoglalt RAMDiskre egy, a RAM-nál nagyobb fájlt."
    Ez is igaz de be lehet fix méretet is állítani. A 4GB RAM kapcsán fix 1GB lapozófájlt raktam a vinyóra és a COD MW3 meggyógyult. Szóval így is egészséges. Ezt már 6GB esetén szerintem RD-re meg lehet csinálni. Igazából ebben ez esetben az áramszünetes dolog aggasztana. Mi vész el és mi marad meg.

    Aztán még ha kiderülne, hogy biztonságos a lapozófájl a RD-en akkor is kérdés 6-8GB esetén, hogy érdemes e vele szarakodni, mert ahogy mondjátok keveset ír ilyenkor lapozóba.
    Lehet nem is kellene ezzel ennyit foglalkozni hanem hagyni a lapozót az SSD-n. Laptoposok többsége úgysem tudja vinyóra rakni, mert az nincs. Ámbár lehet, hogy ott 4GB esetén működne a RD dolog (pl.3GB RAM+1GB RD), mert pl. egy COD MW3 butított módban fut és nem emésztene fel annyi memóriát. De ez csak feltevés. :)

Új hozzászólás Aktív témák