Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kloden

    senior tag

    Sziasztok!

    Lenne egy kis problémám, ha valaki tud vmi javaslatot, szívesen fogadnám:
    Vettem egy új alaplapot, ASUS P5LD2-SE-t. Csak utána vettem észre, hogy csak egy ATA-csatlakozó van rajta, nekem meg mindkét vinyóm és mindkét optikaim is ATA.

    Nem baj, vettem hát egy ''Ultra ATA IDE Controller Card''-ot. Sosem volt még dolgom ilyenekkel... Betettem hát PCI-ba, (nagynehezen telepíteni is sikerült) de ha az optikaikat kötöm rá, nem ismeri fel a gépem, csak ha a vinyókat kötöm rá,azokat rögtön látja.
    Kérdésem az lenne, hogy az ilyen kártyákkal fel lehet-e valahogy ismertetni a CD/DVD-ket? Vagy csak vinyókat lehet rájuk kötni?

    Másik kérdésem, hogy azóta minden ujraindításnál win bootoláskor előjön a CHKDSK, ellenőrzi az egyik vinyót. Semmi hibát nem talál, és indul a windows. Ezt nem tudom mért csinálja, a meghajtók label-je nem változott meg pedig. Elméletileg ez a kártya RAID-es, de nekem ez a funkciója nem kell, csak az, hogy simán menjen róla a két vinyó, külön-külön.
    Sajnos a BIOS-át egyáltalán nem értem, leírás meg nincs hozzá... :F Mit kellene átállítanom benne szerintetek hogy ne legyen gond a CHKDSK-val??

    "Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

Új hozzászólás Aktív témák