Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • moongoose

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz Certee #1334 üzenetére

    Úgy tűnik neked 2 vinyó alapján raid-1-re lenne szükséged.
    Az tükrözi(mirror) az adatokat egyik vinyóról a másikra.
    Ám nem tudom ez esetben, nem veszne el a plusz 80gb a 200-asból.
    Úgy tudom itt is érvényesül a legkisebb kapacítás, legkisebb sebesség elve,akár a radi-0 esetében.
    Mivel a konfigod nincs kitöltve...így nem tudom milyen lehetőséged van alaplapi raid vezérlővel megalkotni ezt...
    Utána kellene nézned a gyártó manuáljában illetve a honlapjukon.
    Vagy lehetőség van még Windowsos raid-re...
    Erről itt részletesebben[link]

    Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

  • mh197

    senior tag

    válasz Certee #1334 üzenetére

    [link]Ha jól emléxem, ezzel a progival be tudod állítani, hogy mit mikor mentsen , és hova. Elég sok funkció van benne. Én csuán könyvtárak el, és visszamentésére hasznáom, valamint a win bizonsági mentésére. Asszem a változásokat is lehet vele menteni, pl ha egy mappn belül változtatsz valamit, csak a változás mentődik, nem pedig az egész mappa. Szvsz érdemes kipróbálni. Ha nem tetszene, akkor raid1 a megoldás, de ahhoz érdemes két egyforma kapacitású hdd-dnek lennie, és egy raid vezérlős alaplapnak. Valamint mintha úgy rémlene, hogy raid1 esetén is törölni kell mindkét winyón lévő adatokat, és utánna lehet a tömböt létrehozni, de ez lehet csak a raid0 esetén igaz.

    Más: Nálam a 2x80-as raid0-hoz van egy 1x80-as winyó, és a fontosabb könyvtárak mentése be van lőve a cobian backup-al, hogy mentse hetente kétszer a változásokat. Szvsz ha pl vki vesz egy 2x80-as raid winyót, hozzá egy 160-as winyót, akkor akár az egész tömböt mentheti de nálam a 80is teljesen elég a mentésre a 2x80-as tömb mellé. A progi pedig igen gyors, 10 perc alatt kész az egész. Heti 20 perc megéri a biztonságot, és tuti nem száll el semmilyen adatod. Ha megadja magát a raid0 winyó egyike, akkor a sima mellette lévő backup winyóról az új winyó beszerzése után mindent visszalehet rakni. Nálam ez a megoldás nagyon bevált, még a win-t is vissza lehet tolni, pl én a sima backup winyóra tettem egy szűz xp-t, amire ugyancsk felinstalltam a cobian backup progit. Ha elszáll a raid0-on az xp, akkor boot a sima backup winyós xp-vel, és egyszerűen a raid0-on lévő win könyvtárat törlöm, és isszamásolom a backup winyóra elmentett win könyvtárat, amit korábban lementettem. Így mivel nem a tömbön lévő xp-vel bootolok, ezért minden fájlhoz szépen hozzá tud férni, és vissza tudja másolni a másik winyón lévő xp.
    Tény, hogy állítólag egyszerűbb megoldás a ghost progi beszerzése, ami drága, de nekem volt szerencsém kipróbálni néhány verziót, többek közt a 9-est is már, és egyik sem ismerte fel visszaállításnál a raid0 tömböt. Szvsz az olcsóbb, és számomra jobb megoldást választottam, vayis vettem mégegy winyót a tömb mellé, és arra mentegetek egy másik xp-vel, és az ingyenes Cobian backup-al.


    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák