Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kovisoft

    őstag

    válasz cigam #4239 üzenetére

    Én sem vágom, hogy itt ki kinek mikor mit küld, mit hív, stb. De szerintem az első cikus végzi a device_state-ben megkapott device-ok megadott pin-jeinek a bekapcsolását. És a powered_pins-ben összegyűjti azokat a pin-eket, amiket bekapcsolt. Utána a második ciklus pedig azt csinálhatja, hogy végigmegy az összes device összes pin-jén, és azokat kikapcsolja, amiket az első ciklus nem kapcsolt be. Azaz a végére pontosan azok lesznek bekapcsolva, amiknek bekapcsolva kell lenniük, az összes többi pedig ki lesz kapcsolva.

    Tehát ha jól gondolom, akkor az első ciklusba tudnál betenni valami feltételvizsgálatot, hogy ha be tudod azonosítani azt az eszközt és a pin-eket, amik a zöld és piros lámpákat jelentik, akkor a zöldet ne kapcsolja be, ha a pirosat be kellene kapcsolni.

    Nem tudom, meg lehet-e oldani mondjuk, hogy a konfigban hamarabb szerepeljen a piros lámpa pin-je, mert akkor mire a zöldre kerül a ciklus, addigra már lehetne látni, hogy a pirost be kell-e kapcsolni.

    Ha ez nem járható út, akkor esetleg csinálhatsz az egész elé egy harmadik ciklust, ami kb. ugyanazt csinálja, mint a mostani első ciklus, de ténylegesen nem kapcsol pin-t, csak megjegyzi egy változóban, hogy a pirosat be kellene-e kapcsolni. És ha ez a változó be van állítva, akkor a bekapcsoló ciklusban kihagyja a zöldet.

    Persze ehhez tudni kellene, hogy tényleg a processTallyData az a függvény, ami a kapcsolgatást végzi. Ezt mondjuk ki tudod próbálni, ha kikommentezed benne a bekapcsolást, és attól elmúlik a lámpák bekapcsolása.

Új hozzászólás Aktív témák