Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • NyMRooD

    őstag

    válasz Carlos Padre #991 üzenetére

    Az, hogy ez a Sony hivatalos álláspontja valószínűbb, hogy az van a dolog mögött, hogy nem akar játékosokat adni az Ms/Nintendo/Steam/Egyéb Pc-s platformoknak, ezalatt 2 dolgot értek:
    1. Ha anélkül is játszhatok a ps-es haverokkal, hogy ps-t vennék és nekem amúgy inkább xbox kellene, akkor miért is vegyek ps-t? (most viszont megveszik inkább azt)
    2. Ha más platformon egy játékkal kevesen játszanak, miért is töltse fel az ő "szervereiket"?

    Persze szebben hangzik az, hogy a cheaterektől, meg tököm tudja mitől akarnak megvédeni, de valójában azt magasról le sz**ja a Sony, ha neki jobban megérné anyagilag, az, hogy engedje a cheaterkedést, akkor engedné (és ez igaz minden más platform tulajra is).

    Egyébként neked mint játékosnak, ha egér+bill kombót külön rakják és a pc-seket szintén (vagy csak azokat játékokat engednék be pc-ről akik igazolják a személyazonosságukat az accountjukhoz, egyszer kitiltanak, többet ezt a lehetőséget nem használhatod, ergo többet nem férhetsz hozzá pc-n a crossplatformhoz, cs:go alkalmaz valami hasonlót, plusz ott még van pár megoldás cheaterkedés ellen) , akkor mi bajod is származhat a crossplatformból? Több játékos lenne, kevesebb idő lenne a játékba kerülés? Egyébként miből veszed, hogy más platformok játékos tábora toxik és frusztrált?

    PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

  • NyMRooD

    őstag

    válasz Madwe #993 üzenetére

    "Részemről rohadjon meg a sony ezen mentalitása..." Ez a mentalitás nem csak a Sony-é, hanem azé aki úgy érzi "...h ő a legerősebb kutya...". Szóval - ne legyen igazam - de egy 5 éven belül ez az egész kezdődik majd elölről. Egyébként egyet értek a leírtakkal.

    PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

  • NyMRooD

    őstag

    válasz Carlos Padre #994 üzenetére

    Épen ez a lényeg, hogy ők azt mondják, hogy a játékosokat védik, de egy f*szt, a saját érdekeiket védik - amit tökéletesen megértek, hasonló helyzetben más is így tenne - de attól függetlenül amelyik játékos nem látja be a (legalább konzolok közötti) cross platform előnyét az minimum elfogult, de inkább fanboy.

    "Ezt most komolyan kérded?" - Igen kérlek fejtsd ki, mért toxik és frusztrált egy switch vagy xbox játékos (a pc-t azért nem veszem ide, mert azon tábor beengedéséhet tényleg kell pár megkötés)?

    u.i. ez az off topik, pont az ilyen kérdések kifejtésére való :D

    [ Szerkesztve ]

    PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

  • NyMRooD

    őstag

    válasz Carlos Padre #999 üzenetére

    Nem tudom, hogy hogy vagy összerakva de nekem mint játékosnak az az érdeke, hogy egy multi címmel minél tovább, minél nagyobb közösséggel (ezáltal gyorsabb a matchmaking is) játszhassak, ehhez a crossplay hozzá tud segíteni, a teljes vagy indok nélküli elzárkózás pedig ellene van, innentől kezdve az, hogy "a védelmemben teszik" nem elfogadható indok, nem érdekel, hogy hogy, de oldják meg (és ne azzal, hogy egyszerűen nincs), az ő dolguk (tudom, könnyű osztani innen az eszet, de ha én tudnám ilyen kérdésekre a jó megoldást, akkor én ülnék a helyükön :D). Tény ez szembe megy az üzleti érdekükkel, de akkor mondják azt, nem ilyen hülyeségeket próbáljanak eladni.

    Még egyszer mondom, az is jó ha részben mennek bele és csak konzolokkal és azokon is csak kontrollerrel és ezen szabályok betartását megkövetelik a fejlesztőtől. De leírtam, hogy meglehetne pc-vel is oldani és akkor mehetne az egér + billentyűzet kombó is (külön választva).

    "Hogy vitatkozzak veled a toxikus játékostáborról ha te magad zárod ki őket?" - nem vitatkozol velem, te dobtad be, hogy akkor jönnének a toxikus meg a frusztrált játékosok és azoktól véd a Sony, azért kérdem, hogy miért lenne más platformok játékosa ilyen, egyszerűen a definíciódat nem értem, így addig amíg azt nem tisztázzuk én nem vitatkozom csak kérdem, hogy miről beszélsz? Az én definícióm szerint ilyen játékosok kék oldalon is vannak, nem kisebb arányban mint más platformokon, szerintem ezek nagyrészt a fanboyok, akik úgy viselkednek mintha részvényesek lennének a platform tulaj cégben. Nekik belehet egy crossplatform kizárva opciót is rakni és nyugodtan játszanak együtt. Mi többiek pedig hadd élvezzük a gyors matchmaking--et és azt, hogy egy játék szerverei nem halnak ki egy év alatt.

    PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

  • NyMRooD

    őstag

    válasz Deck #1004 üzenetére

    Ha visszaolvasol a pc-s dolgokra írtam megoldást, a Valve-nak elég jó anti-cheat megoldása van és plusz biztosítéknak még jön valami olyan, hogy valamilyen formában a személyazonosságod is igazolni kell, ha ezután csalsz kivágnak és hiába veszed meg újra ezek közé nem mehetsz vissza, ezért nem annyira gáz a cs:go ingyenesé tétele, mert akik korábban megvették azok ezt a reget megcsinálhatták ingyen, aki ingyen letölti annak meg fizetnie kell érte. Ilyesmi feltételeket állíthatnának a konzolos platform tulajok.

    A 120 fps, válaszidő és inputlagra pedig azt tudom mondani, hogy ha ezek annyira számítanak, akkor kezdjünk el kampányolni, hogy a slim/pro tulajok külön játszhassanak, illetve a tv/monitor tulajok is és akkor már természetesen válaszuk külön a kontroller játszókat a kormánnyal játszóktól, szép új világ lenne, főleg még ha a vegyes megoldásokra is külön szervereket nyitnak.

    Igen, most a Sony azért nem akarja mert övék a piac (régen ezért nem akarta az Ms sem), de engem nem érdekel a Sony üzleti érdeke, nem vagyok részvényes, ez nem egy vallás, számomra jelenleg jobb platform és ennyi. Ha Ms-nél lesznek (számomra érdekes/jó ex címek) a Sony meg továbbra is magasról tesz a crossplatformra meg a bc-re, illetve a gp szerű szolgáltatásokra (ha now-ba külön választanák a stream lehetőséget meg a játékok elérését, magyarul utóbbit jóárasítanák, annak nagyon örülnék, akkor következő genben én nem őket választom (max a gen vége felé egy olcsósított konzollal bepótlom a kimaradást).

    PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

  • NyMRooD

    őstag

    válasz Deck #1024 üzenetére

    Szerintem a többség szintjén nem, de ha igen, akkor ott a javaslatom, osszuk fel a játékos társadalmat még jobban.

    u.i. félre ne érts egér/bill-t külön választanám én is és a pc-s cheaterek miatt is kellene valami jó megoldás (erre mondtam példát), aztán jöhetne az igazi utópia.

    [ Szerkesztve ]

    PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

  • NyMRooD

    őstag

    válasz Carlos Padre #1038 üzenetére

    De lehetne jobb, nagyobb, gyorsabb, ezzel még mindig nem tudom felfogni, hogy neked mi a bajod? Attól, hogy ami most van jó, miért ne lehetne még jobb? Nincs rá értelmes magyarázatod, csak írod, hogy toxik meg frusztrált játékos, de a kérdésemre nem írod le, hogy Xboxon vagy Switchen miért olyanok a játékosok itt meg nem. Ha más nem a pc-sek kizárásával/szabályozásával meglehetne oldani, csak akarat kérdése. Nekem is ps4-em van (másik oldalról csak egy xbox360), mert baromi jó, számomra a jelenlegi genben ez volt a megfelelő választás de én örülnék neki ha lenne crossplatform játék, bc, gamepass (a now megtenné ha lenne olcsóbb stream nélküli változata) és csendes konzol, mert ezektől még jobb lenne. Azzal jössz, hogy a Sony védi a játékosait, de te is tudod jól, hogy csak marketing bullshit és azért nem csinálja, mert most éppen neki nem érdeke. Ne haragudj de nekem nagyon úgy tűnik, hogy elvakult fanboy vagy, mivel a 2 másik konzoltábor ellen nincs indokod (a pc-s táborra pedig lenne megoldás).

    Szóval én itt fejeztem be, mert ez így meddő vita, ha lesz értelmes indok majd írd meg.

    peace :R

    PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

  • NyMRooD

    őstag

    válasz Mike #1048 üzenetére

    Ilyen erővel, miért is kellenek exkluzívok? Nincs mivel játszani, van egy sor multiplatform AAA cím! Ez egy plusz lehetőség lenne ami, mint olyan jobbá tenné a multi játékot, áruld már ez miért is lenne gáz? 1-2 játékot játszok multiban, de örülnék ha nagyobb lenne a merítés, nem vízválasztó nálam, de nem is kardoskodok a Sony mellett, úgy csináltok mintha ez a ti érdeketeket szolgálná (mármint, hogy nincs), de valójában a Sony-ét.

    Az az igazság, hogy 1 darab értelmes indokot nem tud egyikőtök sem mondani ellene, gratulálok.

    (#1044) wesder: köszi, hogy beidézted helyettem.

    szerk: Anno Ms nem ment bele, most a Sony megtehetné, hogy megteszi, és bevihetne vele egyet az Ms "mi a játékosokkal vagyunk" kampányának.

    [ Szerkesztve ]

    PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

  • NyMRooD

    őstag

    válasz Madwe #1067 üzenetére

    Pontosan, csak itt vannak akik annyira elvakult fanboyok, hogy örülnek neki, hogy valamivel rosszabb (nekik is) mint lehetne, bár lehet, hogy valójában részvényesek a Sony-ban.

    PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

  • NyMRooD

    őstag

    válasz S e t h #1069 üzenetére

    A vita indító posztból idézve: "de tényleg olyan nehéz megérteni a Sony álláspontját, hogy nem akarja ráereszteni a saját táborára mások toxik, frusztrált, csíter népségét mindenféle kontroll nélkül?"

    Na ez egy hatalmas bullshit a Sony marketing osztályának részéről, mivel ahogy írod az igazi ok, hogy üzletileg nem éri meg, az Ms sem lépte meg amíg nekik nem érte meg, ez tény és nem is egy fórumon lezajló vita fogja ezt megváltoztatni. Itt arról ment a vita valójában, hogy mi játékosok, hogy látjuk, abból pedig most 2 tábor van, az első akik szerint jó lenne megoldani, a második akik szerint nem, de utóbbira a Sony bullshitjén kívül még nem jött értelmes válasz (pontosabban a csíter pc-sek, de azt már letárgyaltuk, hogy kellő akarattal megoldható, anélkül pedig kizárhatóak), legalább is szerintem.

    Szóval szerintem az igazi kérdés, hogy nekünk ps tulajoknak mivel lenne rosszabb vagy kevesebb ha xbox és switch tulajokkal is tudnánk játszani, ráadásul ezért cserébe gyorsabb matchmaking, hosszabb ideig élő multiplayer és nagyobb közösség járna? Ráadásul ha kialakulna egy ilyen trend, akkor kövi genben sem lenne gond, ha esetleg azt nem a Sony vezetné.

    PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

  • NyMRooD

    őstag

    válasz S e t h #1071 üzenetére

    Dezső a cimbi nem vett másik konzolt, de van akinél lehet ez probléma, így nekik is jó lenne; A szerverek sem konganak kb 1 évig, utána lesznek halott játéktípusok, illetve nőni fog a matchmaking idő is, ezekre is megoldás lenne; Általánosságban pedig ez egy plusz lenne, az eddigiek mellé.

    De akkor visszakérdek, miért is lenne rossz? Nem lehetne vergődni az xboxosoknak, hogy nektek hamarabb kihal a szerver, vagy, hogy ps-en többen vannak, nem vághatnánk hozzá Ödön haverunk fejéhez, hogy mi nekünk több eszünk volt, amiért nem ikszbokszot vettünk, mert a multi is jobb?

    Egy olyan okot mondj amivel nekünk kék oldalon ha lenne cp, rosszabb lenne és elfogadom, de szerintem jobb lenne vagy max tökmindegy.

    [ Szerkesztve ]

    PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

  • NyMRooD

    őstag

    válasz Mike #1077 üzenetére

    Ő mondjuk azért mert van értelmes véleménye a témában, nem csak azt hajtogatja, hogy "nekem jól van így" vagy, hogy "A Sony a játékosait védi a ..." :))

    [ Szerkesztve ]

    PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

  • NyMRooD

    őstag

    válasz Mike #1081 üzenetére

    Carlos indította a témát, az ha valaki nem ért egyet a Sony-val nem azt jelenti, hogy szidja is, de egyébként is ez egy off topik. Tény, hogy írta, hogy kapja be a Sony, de ha végigolvasod a beszélgetést a legtöbb helyen ott van, hogy az Ms is egy f*sz volt amikor ő csinálta ezt az előző genben. Miért okoz neked egyébként fájdalmat ha valaki szidja a Sony-t? Ez egy cég, akinek van egy egész jó terméke, nem pedig egy vallás. Igen az ő válasza nyilván azért is tetszik mert nagyjából egyformán gondoljuk a dolgot, ugyanakkor még mindig nem hallottam semmilyen más indokot ellene azon kívül, hogy "toxik, frusztrált játékosok és szemét csíter pc-sek". Ez a téma sem pörögne ennyire ha azok akik ellene vannak írnának 1-2 indokot, ahelyett, hogy abba kötnek bele, hogy ki miért írogat, meg miért bántjuk a Sony-t, mert egy ideje már csak erről szól a topik. Én most inkább váltok is read only-ba, amíg nem lesz értelmes párbeszéd.

    PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

  • NyMRooD

    őstag

    válasz mike1334 #1101 üzenetére

    Anélkül, hogy belemennénk egy hit vitába, ha x-en ott a gamepass és ea access, bc, sokáig jobb prémium előfizetés (most azért a + szerintem jobb lett), (többség szerint/szerintem) jobb kontroller és most már az erősebb és jobban (lásd hűtés) összerakott vas is, miért van több mint kétszer annyi ps user, ha nem az exek miatt? Szerintem hiába nem olyan jók ezen címek eladási mutatói mint kellene, de azért a lehetőség csak bevonzza az embert. Tényleg kerüljük a hit vitát, te is jól döntöttél mert elégedett vagy és én is (sőt ha jól emlékszem te neked van ps is, nekem csak x360 van a ps mellett, így a különbségeket valszeg jobban átlátod.)

    PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

  • NyMRooD

    őstag

    válasz Wesder #1109 üzenetére

    Biztos benne van ez is, de én személy szerint bő egy éve vettem, egy barátomnak volt csak konzolja, igaz neki ps4-e (baráti körömben nem sokan játszanak videójátékot, akik igen azok is pc-n), de még egy percet nem játszottunk együtt, azóta egy másik is vett, vele már párszor játszottunk együtt is. Igazság szerint engem az ex címek győztek meg és nem bántam meg (a sztori orientált játékokat szeretem inkább), lehet ha többet multiznék (CS:Go, Overwatch, Rocket league és egy nagyon picit fortnite-al játszom csak) máshogy döntöttem volna.

    Szvsz, szerintem a többségnél főleg ez döntött (ha nem is maguk a címek de a körülöttük lévő hype) és természetesen az, hogy a Bélának is ps-e van az is sok embert vonz be, meg biztos kapott egy kezdőlökést azzal is, hogy olcsóbb és erősebb volt nyitáskor mint az xone (na meg annak a kezdeti sz*r marketingje), de nem hiszem, hogy ez akár csak egy évig is kitartott volna.

    PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

Új hozzászólás Aktív témák