Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz rossitibi #25664 üzenetére

    Külső HDD-vel kvázi sehogy nem tudod megoldani normálisan, ugyanis a külső HDD csak FAT32-re lehet formázva, egyébként a PS3 nem ismeri fel, márpedig a FAT32 fájlrendszer nem enged 4 GB-nál nagyobb fájlokat tárolni. Az mkv-t egyébként sem játssza le a PS3, ahhoz át kell konvertálnod a konténerformátumot. A belső HDD-re már csak az ilyen formán átkonvertált anyagot másolhatod fel, de ahhoz nem jó a külső HDD, a méretkorlát miatt. Hálóba kell kötnöd a PS3-at a PC-vel és úgy rátolni a konvertált anyagot a belső HDD-re, vagy hálózaton keresztül lejátszani PS3 Media Server használatával. Ja, és a PS3 nem tudja a HDD-n tárolt videóanyagokat 24 Hz módban megjeleníteni, csak 60 Hz-en, így nem is lesz teljesen folyamatos a 24p anyag.

    Sokkal egyszerűbb, ha veszel egy hardveres médialejátszót. 20 eFt magasságában (és fölfelé) már jókat lehet találni, akkor konvertálnod sem kell, kadenciahelyes lesz a lejátszásod, illetve tudsz külső HDD-t is kezelni emberi fájlrendszerrel. Sok szentségeléstől kíméled meg magad vele.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz rossitibi #25666 üzenetére

    Több alternatíva is létezik - pénztárca függvényében kell mérlegelni. A 3D lejátszást illetően nem vagyok biztos az olcsóbb lejátszók esetében, de szerintem különösebb problémát nem okoz a dolog.
    A huszonezres kategóriában a WDTV Live, az Eminent 7075, az egyes AC Ryan lejátszók, valamint a NetGear NeoTV350 említhető a tisztes lejátszók között (nyilván van több is, hirtelen ennyi jutott eszembe).
    A magasabb árkategóriában én elsődlegesen a Popcorn lejátszóit (nekem egy A-210-es van), valamint a Dune gépeit ajánlanám, de a NetGear NeoTV550 is egy kiváló lejátszó (ez már olyan 37 eFt-ból is megáll).

    Alapvetően az olcsóbb szériás darabok nem nagyon fogadnak belső merevlemezt, a drágább modellek (így az A-210 is) viszont igen. A HDD nincs benne az árban, de egy 2 TB-os vinyó már 17 eFt körül megvan. Ezen lejátszók többnyire teljesen passzívak, fémházasak, nincs bennük mozgó alkatrész, ISO-ból is lejátszanak mindent, menüvel, mindenestül, a HD-hangnormákat (DTS-HD Master Audio, Dolby TruHD) gond nélkül játsszák, dekódolva és bitstream-ben is, fejlett felhasználói és jukebox-felületük van, a filmek plakáttal, egyéb infókkal együtt jeleníthetők meg, kategorizálhatók. Netes alkalmazások vannak, így a netrádiók hallgatása, Youtube videók HD-ben való nézegetése sem probléma. Szóval megéri egy ilyen lejátszóba invesztálni.

    Később, ha megtöltöd a belső vinyót, köthetsz rájuk USB-n vagy eSATA-n HDD-dokkoló állomást, amiben tetszés szerint cserélgetheted a vinyókat, de NAS-ról is ki tudod szolgálni őket hálózaton, a fejlettebb lejátszók ugyanis ezt is tudják, korrekt hálózati kliensprogramokat futtatnak.

    A PS3-at egy időben én is használtam HD-lejátszásra, csak a szívás volt vele. Most tökéletesen elégedett vagyok a Popcorn-nal, eddig nem tudtam neki olyat mutatni, amivel ne boldogult volna. Ellenben a PS3 tökéletes BD-lejátszó, úgyhogy ilyen téren nagyon meg vagyok vele elégedve.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák