Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #58000384

    törölt tag

    válasz Mister_X #68222 üzenetére

    Nem kölcsönzöl, licencelsz (ahogy a dobozos játékokat is). Jogilag is teljesen más fogalom. 2-3 éve néztem, akkor még valamelyik FAQ része volt, hogy fejlesztik azt a kis programot, amiről fentebb írtam, de már úgy tűnik, hogy kivették belőle. Viszont az egyik supportos válasza ugyanezt tükrözi: [link]

    Ha leáll a Steam vagy a PSN, akkor valahogy biztosítani fogják a játékok elérhetőségét, legalább egy ideig (illetve mentési lehetőséget), hacsak az adott Subscriber agreement másként nem határoz (és nem ütközik EU-s jogszabályokba). Márpedig nem találtam ilyen részt. És pont a fentiek miatt, mivel a játék használati jogát vásárolod meg (nem kölcsönzöd, az csak a PS Plus), így ha egyoldalúan megfosztanak ettől a jogodtól úgy, hogy nem szegtél meg semmit, ott valamivel kárpótolni kell, vagy biztosítani a további joggyakorlás lehetőségét. Egyébként nem vagyok jogász, de szerintem ez így elég egyértelmű.

    A Sony csak arról ír, hogy mi lesz a fel nem használt wallet pénzekkel, meg az előfizetéssel, ha véglegesen megszűnik a SEN.

    "If the entire SEN is permanently closed, you will be able to obtain a refund on request for your unused wallet funds and any unexpired period of your subscriptions."

    Ja, és azt tudtátok, hogy ha valamiért 2 évig nem léptek be, akkor törlődik a felhasználó? Ilyenkor a pénz is elveszik, meg az összes digitálisan megvásárolt játék, véglegesen. Ezt csak azért mondom, hátha valaki szüneteltetné a játékot egy ideig a jövőben.

    "We may close your account if it has not been used for at least 24 months. [...] After your account is closed, you will not be able to access the SEN nor use the products purchased with that account."

    Szóval Elims, nem kell félni, valamilyen módon tuti megmaradnak a játékok. Az nem biztos, hogy bármeddig letölthetőek lesznek, de menthetőek viszont igen.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák