Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz elttiL #34684 üzenetére

    Azt látod, hogy szét volt-e szedve, mivel gyárilag le van ragasztva egy matricával az a csavar, amivel meg tudod kezdeni a szétszedést. Ha ez hiányzik, akkor ugrott a garancia.

    Amúgy meg leírtam, ott van az újrapasztázással kapcsolatos cikkem elején:

    "Előrebocsátom azt is, hogy senkinek nem javaslom, hogy az újonnan történő vásárlást követő 3 éven belül megbontsa a gépét, ugyanis ezzel azonnal elveszti az 1 éves teljes körű, illetve a 3 éves méltányossági garanciáját is!
    Sokan nem tudják ugyanis, hogy az 1 éves Sony garancia letelte után még további 2 évig van lehetőség a gép kedvezményes javíttatására: 16.500 Ft befizetése mellett a Sony megjavítja a gépet, bármi is legyen a hibája (akár elszállt alaplap, akár olvasó) és újabban egy refurbished (teljesen felújított) gépet adnak a meghibásodott helyett, végleges használatra. Ennek mindössze az a feltétele, hogy eredeti Sony garanciával vásároljátok a gépet, legyen meg a vásárlást igazoló számla és garancialevél, illetve, hogy a gép lezáró csavarját takaró matrica sértetlen legyen. A gépet márpedig csak ezen matrica eltávolításával tudjuk kinyitni, ami a garancia azonnali elvesztését vonja maga után.
    "

    De beleírtuk ezen topic #1. HSZ-ébe is, amivel kapsolatban mindenkit kérni szoktunk, hogy olvassa el, mielőtt kérdez, vagy bármit tesz/vesz:

    "A vásárlástól számított három éven belül lehetőség van méltányossági javításra (amennyiben megvan az eredeti SONY garanciapapír). Ez annyit tesz, hgy bármilyen meghibásodás esetén 16.500Ft a javítás, ami egy burkolat-cserét és a javítástól számított fél év garanciát is magában foglal. A hivatalos szerviz a Hireltech Kft., rajtuk keresztül lehet intézni. A javítást (tudtommal) Franciaországban végzik, a várható időtartam 2-4 hét."

    Ez utóbbi annyiban módosult azóta, amit az idézett cikkemben leírtam: most már elviekben nem a saját géped kapod vissza, hanem egy refurbished példányt. Most már mindegy.

    Egyébként a leírtak alapján szinte biztos, hogy YLoD-os a gép, amire keresztet is vethetsz, nem éri meg a javíttatásra szánt pénzt.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák