Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stigma

    addikt

    Sziasztok.

    Infókérés miatt érkeztem ebbe a topciba, mert picit bizonytalan vagyok mi tévő legyek.
    2 épített NAS-om volt, melyek közül 1-et eladtam, 1 még maradt "játszós gépnek", amiből most alkotnék.
    Régi felállás ez volt:
    1. Fő NAS: Asrock J5040-ITX+16GB ram + SSD rendszernek + 1-2 WD Purple HDD
    Openmediavault 6 futott rajta, Smb megosztás, szokásos feladatok + 10-20 docker konténer pl: qbittorrent, plex, dozzle, tautulli, nextcloud, stb
    2. NAS: Asrock J4105-ITX +16GBram +1 HDD
    Xpenology futto rajta, Backup gép, melyre az OMV-s fontos adatokat mentettem backupnak + Syno Photo-s melyet ahsználtam.

    Új felállás:
    Fő NAS: Synology DS423+ , 18GB ram, 3x6TB WD Purple + 1 kötet Samsung PM883-as 500GB SSD a VM és progrmoknak.
    Itt most a 2 NAS fontos részeit egybegyúrtam, szinte feleslegessé vált a NAS, viszont az érdekelne, hogy merre menjek el , mert kellene Backup NAS ami atombiztos, és valszeg lokalizáció miatt nem itthon tartanám, hanem elvinném más rokonhoz, hogy az adatokat máshova szintonizálja, ne 1 légtérbe itthon.
    pár kérdésem az lenne:
    - Proxmox-hoz 1 SSD + 3 HDD mellé Asrock J5040-itx Proxmox + Xpenologyra mennyire ajánlott?
    - Asrock J5040-ITX helyett pici plussz költséggel 8500T + ITX lapra tudnék váltani. Megérné vajon?
    - Esetleg N5905/N5105/J6XXX/N100/N105 NUC + ha van 2 db NVME slot SSD/HDD-nek akkor jobban jövök ki? => Beelink NUC

    Mostani HW ami játszós gépnek menne : Asrock J5040-ITX+16GB ram + WD Purple 4-2-2-TB + Samsung EVo 860 500GB SSD (rendszernek)+ Fractal Design Node 304 + Be Quiet 350W gold táp.
    Ebből egy sima alacsony fogyasztású NUC + SSDk simán kijönnének ha csak backup képe és Proxmox + Xpenology+ más konténerek/LXC-k(vagy micsodák)

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz Patice #844 üzenetére

    #844Patice
    Köszi, lehet az lesz, valami újabb ARM-es Modell vagy régebbi DS220, ami Intel Chippes.

    #845tasiadam: Hát ez az amit most nem tudok megmondani. Gyerkődök születése miatt 1 hónap alatt tudtam a 2 NAS-t felszámolni és az újat beüzemelni , ami kb 2 nap lenne normál esetben :DDD

    Most a Fő NAS kb 50%-ig szerintem le van terhelve (J4125-ös lap van benne), mostani J5040 ugye gyorsabb, de kb 4 hete a régi gépházban áll, és nincs rajta rendszer.

    J5040 Backup gép lenne, kérdés az, hogy Proxmox esetében 1 db Xpenology és mondjuk 1 VM-et még ha kell elbírna? Lehet Adguard és 1-2 dolgot másik konténerbe átszerveznék ide.

    Proxmox-ot azért erőltetném, mert Xpenology esetén van pendrive-os változat is, ami működik, de ha a frissítést elcseszem nincs rendszerem alatta, Proxmox-nál meg ez a probléma nem lenne.

    Bocs, hogy csapongok és furákat kérdezek, de még nem volt soha Proxmox-om, illetve ha ez lenne a megoldás, kb 1-2 hét lenne mire a konfigurálást megvalósítom, annyira sok időm van :DDD

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz ViZion #847 üzenetére

    #847ViZion : Duplicati-t ismerem, ez pipa. Asrock-ot igen a hlózat fogja meg, nekem ez is bőségesen elég.
    Játszós gépet azért írtam, bocs hogy nem voltam egyértelmű, hogy a jelenleg J5040-es lap + hardverekből most ,,játszadozhatom" milyen NAS OS legyen rajta => Proxmox, Xpenology vagy sima Xpeno akár, vagy más rendszer.

    NUC-ban max NVME-s SSD van + 1 db Sata, ami 2,5-es HDD-t eszik meg.
    Jelenleg a fontos adatok olyan 400-500GB, viszont mostantól lesznek csak igazán sok képeim/videoim a gyerekekről/nyaralásokról , ami miatt ez annyira nem tuti választás a NUC.

    #850tasiadam: Köszi a részletes leírást, akkor ez is menne kb, viszont lehet nem Proxmox lesz a befutó.

    #849Patice : Hát nálam sajnos picit rosszabb a felállás, mert Sógornál van 5/1Mbit kb, az kiesik. Szüleimnél van Digi (1000/300), de ott ilyen "zörgő és folyamatosan fogyasztó valamit" nem akartnak :DDD , de majd meggyőröm őket. Majd megnézem mit tudnak az új 2023-as ARM NAS-ok, mert szerintem sima szinkronizálásra bőven elegek lennének.

    Gdrive-ot jó hogy mondjátok, mert az lehet van nekem még 3-4 évvel ezelőtt vettem valami korlátlan Gnevű tárhelyet innen apróról, viszont utánnaolvasok mi a helyzet vele és hogy még megvan e vagy sem, mert oda mehetne max titkosítva az adat Duplicati-val.

    Köszi mindenkinek este még agyalok mi legyen, de a legfőbb válaszaimat megkaptam. :R

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

Új hozzászólás Aktív témák