Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ViZion

    félisten

    válasz nemurea #2137 üzenetére

    engedi a Mikrotikot is felcsatlakozni a Telekom hálózatára, saját publikus IP-t kap
    Ez így jó, ez a bridge mode, vagyis a modemed csak a fizikai kapcsolatot adja pl. a LAN és az optikai net között.

    A routered és a PVE miért van külön alhálón? :U
    DHCP-t állítsd más tartományra (192.168.0.100-200), az elejét hagyd meg a fix dolgoknak (vagy a végét, vagy ahogy tetszik) és rakd oda a PVE-t.

    Ha sok kütyüd van fix IP-n, akkor az a logikus, h az új router a régi helyére kerüljön, nem kell mindent állítgatni. IoT dolgoknál erősen szopóág, ha módosítás előtt váltasz. Ezeket telefon hotspottal lehet becsapni és korrigálni, de sok idő.
    Igen, nyilván a régi router -ami modem lesz- IP-t érdemes változtatni, az sokat már nem oszt a továbbiakban, mikrotik lesz a GW.

    Nálam hasonló a helyzet, a router/modem a 192.168.1.1, a "rendes" router a 192.168.0.1 de ebben nincs bridge mode, készerből van még egy NAT.

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • Chal

    addikt

    válasz nemurea #2137 üzenetére

    Telekomnál ez normális, az IP TV miatt tulképpen nincs soha bridge/modem mód, csak kapsz lehetőséget +1 pppoe kapcsolatra a saját routereddel. Szóval Telekom esetén az a helyzet, hogy 2db logikai internetkapcsolatot kapsz 1db fizikai eszközzel. Összeakadás nem lesz, nem kell a ZTE-n IP-t állítani, mert a saját routerén belül fog csak létezni a 192.168.1.x subnet, a pppoe kapcsolaton pedig publikus forgalom fog majd menni (ugyanakkor egy dolog miatt, lehet, hogy mégis érdemes, lásd lent). Egyszerűen köss le róla mindent, és csak a Mikrotiket hagyd rajta ami majd pppoe-zik. A Mikrotiken használd nyugodtan a 192.168.1.x subnetet.

    Pár bónusz probléma amire nem biztos, hogy gondoltál:

    - Ha van IP TV boxod, akkor az a Mikrotik mögött ebben a formában nem fog menni, látnia kell direktben a ZTE-t. Multicast forgalom, tehát az sem játszik, hogy a Mikrotik NAT-olja majd. Ezt meg lehet úgy oldani, hogy az IPTV eszközöket rajta hagyod a ZTE-n. Én nem TV-zek, de hallottam, hogy van ezekhez mindenféle mobilapp, ami ilyenkor nem fog menni, mert ugye teljesen más routeren és hálózatban lesz a telefonod (vagy a ZTE wifijére csatlakozol vele, de akkor meg a saját, Mikrotik mögötti cuccaid nem éred el róla).

    - A ZTE admin felületét nem fogod elérni a Mikrotik mügöl, ha marad azon is a 192.168.1.x subnet, ez kényelmetlen lehet. Ezt meg lehet úgy oldani, hogy a ZTE-n átállítód a subnetet valami másra, a Mikrotiknek pedig adsz egy IP-t ebből a subnetből, mégpedig arra az interfacére amin amúgy majd pppoe-zni fog. Ez minden további nélkül lehetséges. A publikus forgalom a pppoe kapcsolaton fog kimenni, a 192.168.1.x belül marad a Mikrotiken, az új ZTE subnet felé menő forgalom (ami tulképpen kimerül a ZTE webes felelületének az elérésben) pedig szintén ki fog találni a ZTE-hez. Persze amilyen ritkán kell, az is megoldható, hogy olyankor odasétálsz egy laptoppal, és bedugod a ZTE-be, ebben az esetben nem kell átállítani semmit.

    Egyébként roppantul off az egész, javaslom inkább a Mikrotik topicot, vagy bármelyik hálózatost.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák