Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz biker #11882 üzenetére

    Hat, ne haragudj, de eleg zavaro, amit irsz.
    Igen, a fogorvosok jol keresnek... Es? Ha ennyire boki a csorodet, menj el fogorvosnak, es akkor Te is jol fogsz keresni, cserebe kapni fogod az ehhez hasonlo fujjolasokat folyamatosan, illetve masok szajaban turkalsz minden nap. Ha ahhoz van eleg intelligenciad, hogy programozo legyel, akkor a fogorvosi kepzessel se lesz sok gondod, hidd el.

    De forditsuk meg a dolgot: Az hogy esik, amikor pont ugyan ezt irjak a programozorol? Hogy a koltsege annyi, hogy az 500.000ft-os szamitogepet 5 evente le kell cserelnie, megis mi kerul ezen ennyibe? Konkretan pont fentebb irtuk, hogy rohadt draga a szoftverfejlesztes, a logikad szerint (amortizacio es anyagkoltseg -> vegleges ar) kb brutto 600ft/oranak kene lennie a szoftverfejlesztesnek. Vagy, varj, akkor megse csak ez szamit? :U

    De mondom masik oldalrol:
    Emberunk meg mindig nem fillert baszott, hanem kerdezett. Nem azert, mert sporolni akart, mert konkretan kb 20 ev utan kezd el a cloud-os verzio dragabb lenni, de addigra hatszor kell neki is cserelni az offline programot is, hanem azert, mert nem szeretne az ugyfelek erzekeny adatait cloudban tarolni, hanem egy full offline gepen. Szerintem nem egy kifejezetten szar otlet, sot...

    Vagy, egyeb:
    Nekem is most kell majd egy jofajta gyokerkezeles. Itt londonban ezt £500 alatt meguszni kb lehetetlen (175 Matyi!). Hidd el, nekem se esik jol, hogy ennyit ki kell adnom ra, de ez van, ettol nem fogok nekiesni, mert ugy erzem, hogy kevesebb meloval keres tobbet. Egyreszt nem vagyok benne biztos, hogy ez igaz, plane figyelembe veve, hogy nekem nem kell konyekig belemasznom minden paraszt fejebe, masreszt meg mert ez az O dolga. Ha az agyad meg az interneted adott, akkor a fizetesed csak toled fugg. Az meg, hogy ezt nyaralasra baszod el, vagy luxusprostik csecserol szivod a kokot, vagy a gyereknek raksz felre egyetemre, hat kerlek, az mindenkinek a maganugye, senkinek semmi koze hozza.

    Szoval, szerintem szalljunk le a magas lorol, es oruljunk neki, ha talalkozunk egy olyan ugyfellel, aki gondolkodik, es elfogadja ha valami draga, nem esik nekunk olyan szoveggel, hogy "Mi a faszom kerul ezen ennyibe, mikor csak potyogsz?!", ami, egyebkent, ha megfigyeled, pontosan az a szoveg, amit most Te toltal. :(

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák