Aktív témák

  • nrd

    újonc

    Sziasztok!

    A boltomban leselejteztem a régi asztali számítógépet, amin a készletnyilvántartó szoftverem futott, és COM porton keresztül volt összekötve a vonalkódolvasón keresztül a pénztárgépemmel. Ennek a lényege, hogy a kódolvasóval bármilyen termék vonalkódját lecsipogtam, a pénztárgép azonnal adta a tételes blokkot.

    Mivel nem akartam több 100 ezret költeni egy új, és gyors asztali gépre, ezért az egyik kiszuperált (de még így is jóval gyorsabb) laptopomat állítottam hadrendbe. A gond vele csak az, hogy ezen nincs COM port. Két lehetőségem volt így, mindkettőt kipróbáltam.

    Vettem egy USB -> COM átalakítót, és azzal kötöttem össze a pénztárgépet. Szinte egyből elveszítette a kapcsolatot a gép a pénztárgéppel, és csak nagyon nehezen tudtam újra összehozni őket.

    Aztán összekötöttem USB 2-es A-B kábellel (mint a nyomtatókábel), mert erre is volt lehetőség. A probléma ugyanez, csak nem folyamatosan csinálja ezt a gondot, hanem pl. egy 8 órás műszakban 4-5 alkalommal. Ezzel a verzióval könnyebb vissza hozni a jelet a két gép között, de nem szívesen szórakoznék vele hosszú távon, ráadásul van két kolléganőm is, akik annyira viszont nem jártasak a számítógépben, hogy ezzel bajlódjanak.

    Ez a laptop egy DELL Inspiron N5030-as, a RAM-ját egy szervdonor gépemből kiszedett memóval 4 gigára húztam fel, hogy elfogadható sebességgel elbírja az SQL szervert, ill. a készletnyilvántartót. Összesen 2+1 USB bemenet van rajta, a 2 egymás alatti közül az egyikbe dugom a pénztárgépet, a +1-be (laptop sarkánál) pedig egy USB HUB-ot, amibe a nyomtató, egér, illetve egy másik kódolvasó van bedugva. Ezek sajnos mindenképp szükségesek. Azért nem tudom a pénztárgépes csatlakozás alá bedugni a HUB-ot, mert akkor meg sem találja a jelet a két gép között.

    A problémával tisztában vagyok, hogy USB-n keresztül nem olyan stabil a kapcsolat, mivel a pénztárgép egy virtuális COM portot hoz létre és ez sajnos ilyen. De van esetleg valamilyen ötletetek a megoldásra?

    Köszönettel,
    nrd

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák