Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AttiM

    csendes tag

    Sziasztok!
    Nemrégiben kicseréltem a gépem. A korábbi egy AMD Duron 850-es volt, az új egy 3G-s P4-es (HT). A korábbi gépből csak a vinyó (másodikként), illetve a CD író/DVD olvasó és a DVD író került át az újba. Ez utóbbival van a gondom (Samsung TSST corp CD/DVDW TS-H552U).
    A régi gépemben ezzel az íróval stabilan, megbízhatóan tudtam 8x-osan írni DVD-t (rózsaszín ARITA nekem nagyon bevált): szinte sosem rontotta el.
    Az új gépemben viszont 8x-osan, és 6x-osan is mindig elrontja, kivétel nélkül. Nincs buffer underrun, ilyesmi (azért tényleg elég erős ez az új gép!), és látszólag rendben lezajlik az írás. Viszont ha bekapcsolom a felírt adat ellenőrzését, akkor annak az az eredménye, hogy pl. 7-ből 6 fájl rendben, a 7.-hez pedig nem tud hozzáférni (vagy valami hasonló).
    És persze kipróbálva asztali DVD lejátszóval: a film akadozik, és bizonyos ponton meg is áll, nincs tovább.
    Mindez 4x-es sebességel nem jelentkezik, úgy üzembiztos az írás.
    Mondhatnánk, hogy akkor ne problémázzak, írjak mindig 4x-esen, de attól még bosszant a dolog: hogy lehet, hogy a korábbi lassú rendszeren jó volt, ezen az új ''erőművön'' pedig rossz.
    A következőket próbáltam ki, eredmény nélkül:
    - leszedtem minden mást, tehát maradt egy kábelen a vinyó, és egy másik kábelen az író
    - firmware frissítés
    - legújabb: Nero 7-es install
    Kinek van még ötlete? Köszönöm előre is!

    A mással jóltevő ember megkövéredik; és a ki mást felüdít, maga is üdül

  • AttiM

    csendes tag

    válasz Gabás #172 üzenetére

    Köszi a tanácsot. Ki fogom próbálni (amúgy pl. vettem korábban Phillipset, DVD tokosat Osanban. Abból kb. minden második elromlott. Pedig az ember azt gondolná...)
    De attól még a válaszod nem ad magyarázatot arra, hogy a régi gépen miért volt üzembiztos az írás Aritára?

    A mással jóltevő ember megkövéredik; és a ki mást felüdít, maga is üdül

Új hozzászólás Aktív témák