Új hozzászólás Aktív témák

  • kunberci

    aktív tag

    Én ilyen dobozba szeretném kültérre felrakni a kamerát.
    Ez 100x100-as erősített doboz. Ez sokkal strapabíróbb doboz.
    1:[kép].
    2:[kép].
    3:[kép].

    Én is úgy gondolom, hogy sokkal jobb ha egy dobozon van, ráadásul ez a doboz vízmentes kivitelű.
    Mondjuk középen reszeltem lyukat rá, ahol átmegy a kábel, szóval kültéren lehet érdemes lenne az aljára fúrni is egy lyukat, ha netán bemegy a víz, akkor az alján ki is tudjon folyni belőle.

  • kunberci

    aktív tag

    Azért nem apróztad el a vásárlást, sokan inkább a költséghatékonyságot választják.
    Én tuti nem adnék 30 euro-t egy kötődobozért, de az összefoglalóban is vannak kötődoboz ajánlások, azokkal egy kicsit dolgozni is kell.
    Azért 4db Reolinkes dobozért már kapsz egy RLC-811A kamerát.
    Szerintem a 811A-nak mindenképp kell valamilyen doboz, én az enyémeknél 500 Ft környékén megoldottam.
    100x100-as erősített doboz lett, szerintem ekkora méret mindenképpen kell, hogy a vízmentes kötést (UTP), bele lehessen rakni. A kamera 3 kábelét nem fogod tudni betuszkolni a védőcsőbe, azért nem véletlenül vannak a Reolink kínálatában is dobozok. Nálam POE-s táplálás van, tehát csak 1db UTP megy bele a dobozba, és egy kicsi tartalék UTP kábellel is épphogy rá tudom tenni a fedelet.
    Én egy kicsit a doboztető felfogatásán is mókoltam, hátul a lyukakban 8-as tipli van, a doboztetőt meg ha jól emlékszem 4.5x50 csavar fogja. A tiplik hátul be vannak ragasztva, így tuti nem fog leesni a kamera.
    1:[kép].
    2:[kép].
    3:[kép].

    Illetve a doboz alsó részén van két lyuk, ha véletlenül befolyna a víz, akkor alul ki tudjon folyni.
    Én még az UTP kábelt is védőcsőbe raktam, koax kábel külső köpenye, szerintem nem szerencsés, ha hosszabb távon a kamera kábeleit süti a nap, vagy éri az eső, még akkor sem ha ezt elvileg tudnia kellene.

Új hozzászólás Aktív témák