Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • krx21

    nagyúr

    válasz HeZ_ #746 üzenetére

    Beírhatod ide is… Bár tudjuk, hogy minden TV-n más lesz persze…

  • junior19

    senior tag

    válasz HeZ_ #746 üzenetére

    Rakd be nyugodtan, én kíváncsi vagyok rá, pláne, hogy pont ez volt most a téma, a sötétben és a világosabb környezetben megjelenítés beállításai közötti különbség. Kíváncsi vagyok az MM-ben ezt hogyan kezelték.
    Illetve a mérés menetére is. Ha új a készüléked, én mindenképpen ellenőrizném a fekete vágási szintet, illetve a sötét részletek megjelenítését most, illetve amikor már vagy 200 óra van benne. Ilyenkor az elején változik a panel, s ha bekövetkezik látható változás, akkor a kalibrálás nem sokat ért. Én nem is szoktam kalibrálni, amíg láthatóan változik a panel.
    Kíváncsi lennék arra is, ha ez nálad is bekövetkezik,s jeleznéd az MM-nek, hogy kérsz egy kontroll mérést, vagy a kalibrálás árát vissza, akkor mit szólnának.
    Persze pontosabb lesz még így is a megjelenítőd, de nem annyira, mint amikor már egy alig változó panelt kalibráltak volna be.
    Én már most bánnom, hogy amikor panelt cseréltek az enyémben, akkor nem csináltam egy mérést az akkori állapotról, meg most, amikor már 350 óra van a panelben.

    codec project

  • Archttila

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz HeZ_ #746 üzenetére

    Új készüléket nem kalibrálunk. :)

    Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

  • HeZ_

    csendes újonc

    válasz HeZ_ #746 üzenetére

    Új LG OLED65CX3-ról Media Markt által Calman 5.12.0.107 eszközzel készített kalibrációs riport:
    https://drive.google.com/drive/folders/1Okt0-llHZu3CKQa6iaFNHRP4wr82CLnW?usp=sharing
    kalibrálás előtti állapot:
    1. oldal = gamma: 2,4; color gamut: D65, HD BT.709;
    2. oldal = gamma: ST_2048_HDR; color gamut: BT.2020 HDR;
    3. oldal = gamma: ST_2048_HDR; color gamut: D65, P3;
    kalibrálás utáni állapot:
    4. oldal = gamma: 2,4; color gamut: D65, HD BT.709; mode: Expert Bright;
    5. oldal = gamma: 2,4; color gamut: D65, HD BT.709; mode: Expert Dark;
    6. oldal = gamma: ST_2048_HDR; color gamut: BT.2020 HDR; mode: HDR Cinema;
    7. oldal = gamma: ST_2048_HDR; color gamut: D65, P3; mode: Dolby Vision Cinema.

    #750 sati > HeZ_#746 Új készüléket nem kalibrálunk. :)
    Utolsó darab becsomagolt példány volt már bekalibrálva. A választás nem a kalibrálásról szólt, hanem hogy megalkuszom-kifizetem-elviszem vagy nem veszem meg :F.

    Sokak nevében kérem a szakértőket, segítsenek értelmezni a kalibrációs riportot.

    [ Szerkesztve ]

  • Archttila

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz HeZ_ #751 üzenetére

    Utolsó darab becsomagolt példány volt már bekalibrálva. A választás nem a kalibrálásról szólt, hanem hogy megalkuszom-kifizetem-elviszem vagy nem veszem meg

    Értem.

    A kalibrálás minőségére inkább nem reagálnék, ezt majd a többiek valószínűleg megteszik. Részemről legyen elég annyi, hogy ma már (főleg az új a modelleknél) ezt nem így csináljuk, illetve vannak alternatív megoldások, amivel még az (ennél a modellnél egyébként) szokványos AutoCal eljárásnál is pontosabb eredmények érhetőek el. (SM menü 2pt WB+3D LUT)
    De ha megfogadsz egy jó tanácsot: ennél a modellnél ne rugózz a kalibráláson, nem érdemes. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

  • junior19

    senior tag

    válasz HeZ_ #751 üzenetére

    Én a Calman-t nem nagyon szerettem használni, így ha tévednék az értelmezésben, akkor majd javítson ki valaki, aki Calman-t használ. Nem megyek végig minden ábrán, csak az elsőn, utána úgyis tudod, mi lenne a jó eredmény, mit kellene látni.
    Az első ábra egy 10 pontos szürkeskála mérés eredményét mutatja, 10%-ként. Fenn az AVG a 10 mért érték dE átlaga, a max pedig a legnagyobb dE érték. A dE egy arányszám, azt mutatja meg, a mért érték mennyire van a szabvány értékéhez. Értelemszerűen ez minél kisebb a dE érték, annál pontosabb az eredmény. Láthatod azt is, hogy a 100%-nál, tehát a fehérnél a legnagyobb a zöld értéke, s legkevesebb a piros, itt nyílt szét leginkább az olló, itt a legnagyobb a dE értéke. A Color Temperature a színhőmérsékletet jelenti, a kék majdnem 100%-os, tehát a kék az jó lenne nagyjából, de a piros kevés végig, ezért magasabb a színhőmérséklet értéke.
    Jobbra mellette a luminancia menetet, tehát a fénykibocsájtás mértékét látjuk. Az előző ábrán is látható volt, hogy a zöld egyre több, mint kellene, ezért a luminancia ábrán is a mért érték a szabvány felé kerül kissé, minden mért értéken több fényt bocsájt ki a készülék, mint kellene, tehát fényesebb a kép. Ezt támasztja alá, a gamma 2,33-as mért átlagérték, a cél 2,4 volt. Minél kisebb a gamma értéke, annál több fényt bocsájt ki a készülék. Sajnos gamma menetet nem látunk a táblázatok között, egy átlag gamma eredmény pedig nem sok mindent árul el.
    Az alsó két ábra közül a baloldali a 3 elsődleges szín, a 3 másodlagos szín és a fehér dE arányszámát mutatja. Értelemszerűen itt is a kis érték a jó. A jobb oldali kép a színteret ábrázolja, a négyzetek a szabvány által rögzített pontokat mutatják, a pontok vagy gömbök pedig a mért értékeket. Középen van a fehér, illetve minden szürke értéknek ide kellene esni, s ahogy távolodunk a középponttól, úgy lesznek a színek egyre telítettebbek. Az is látható az ábrán, hogy ahol a mért kör pont a négyzeten túl van a fehérhez képest, az a szín telítettebb, mint kellene. A zöld pedig nemcsak telítettebb mint kellene, hanem az árnyalata is a cián felé hajlik.
    A leírás szerint szerintem minden ábrát lehet értelmezni, ha valami nem tiszta, kérdezz nyugodtan.

    codec project

  • chros

    őstag

    válasz HeZ_ #862 üzenetére

    "- bejáratás-öregedés = ilyen alapon minden 100-200 óránként kalibrálhatnánk"
    Az oregedesben igazad van, azert is irtam, amit, a bejaratasban nincs. :)

    "- firmware frissítés = biztos, hogy mindig kell?"
    Nem, en eddig 1x frissitettem, de a mezei user nem tudja ezt, ezert irtam.

    "- kalibrált preset-ben állítás = miért is kellene?" "- SDR személyre szabás = értelmezhetetlen probléma"
    :) Mert hasznalhatatlan szamodra, ugy ahogy van.

    "4k OLED-en semmi SDR"
    :D Ezt en is igy gondolnam, ha minden anyagbol lenne HDR verzio, de sajna nincs. Igy SDR-t is fogyaszt a tobbseg, mint en is.

    "SDR homokból nem lehet-érdemes még trükközéssel sem várat építeni, persze nem akarlak lebeszélni, persze próbálkozz nyugodtan"
    Ha kiprobalnad/latnad, nem igy beszelnel rola :)

    "erős lenne "nem ajánlott"-nak nyilvánítani még az MM általi kalibrációt is, mivel hiányosságaival együtt is jobb a gyári alapbeállításoknál, azaz a semminél"
    Az igazi kerdes, hogy jobb lenne e SDR eseten. Ha nem allit semmit, es nem valtozik semmi, akkor igen, de ha hozzanyul a beallitasokhoz, akkor mar biztos nem. Es itt nem csak arrol beszelunk, hogy jobb vagy rosszabb, hanem plusz penzbe kerul.
    Hacsak nem maganak kalibral az ember, akkor a nagy resze a listanak akkor is fent all, ha egy megbizott kalibral, csak o vissza tud menni, ha igeny/penz van ra.

    "ha ilyen sok időd van tesztelni = átlag napi 7,8 órát = "7150 oranal jar a B8 2 es fel evesen"
    Az elmult masfel ev alatt (lockdown) ment bele sok. De itt nem ez volt a lenyeg, hanem az 1 nagy pixel frissites :)
    De ugy erzem, nem is ez az igazi gondod, igy a tobbire nem is valaszolok, s azt a reszet nem folytatom ...

Új hozzászólás Aktív témák