Új hozzászólás Aktív témák

  • junior19

    senior tag

    válasz mglita #600 üzenetére

    Nincs a Real Cinema opciónál mozisabb megjelenítés.
    Kicsit túlbonyolítod szerintem az egészet.
    Leírom, hogy én hogyan használom, illetve mi az ajánlás, s ahogy sokan itt használják.
    23,976 vagy 24-es anyag esetén, amik a filmek és sorozatok nagy részét jelentik, ilyenkor csak a Real Cinema legyen bekapcsolva, a TruMotion, s ha van más lehetőség is, akkor azok kikapcsolva.
    29,97 vagy 30-as anyagoknál, amelyek a koncert anyagokra jellemzők leginkább: Real Cinema Ki (ha lehetséges)ha be van kapcsolva nekem már szappanoperásnak tűnnek így is, hiába van a TruMotion kikapcsolva.
    50-es anyagok, jellemzően a tévéműsor sugárzott anyag felvétele: Itt is minden kikapcsolva, a Real Cinema is, s a TruMotion is.
    Ha valamit már bekapcsolsz kísérletezés céljából, akkor már interpolációt fog a készülék csinálni, ami vagy jó lesz, vagy nem. Ha neked tetszik valamilyen beállítás, s nincs zavaró hiba a képen, akkor használd úgy.
    Még annyi megjegyzés, hogy bár én régebbi Dune-t használok, a tiedre nem tudom mennyire lesz igaz ez. Az enyém bizonyos beállításoknál fájlos lejátszáskor jól kezeli a frameváltást, ugyanakkor lemezes lejátszáskor nem kapcsolt 24p-re. Ezt úgy tudod ellenőrizni, hogy a tévé menüjében rálépsz a csatornakeresésre, s nyomsz 5x1-et. Megjelenek adatok, s látni fogod köztük, hogy a megjelenítő ténylegesen milyen jelet kap.
    Csak akkor érdemes ezekkel kísérletezni, ha szeretnél, ha a lejátszód biztosan jól vált a megfelelő fps értékre. Ez fontosabb, minthogy milyen értéken használd az interpolációs opciókat.

    codec project

Új hozzászólás Aktív témák