Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • punish3r

    aktív tag

    Sziasztok.

    Lehetősèg van kisfalunkban köttetni ftth netet +tv-t vègre. Hèten írom alà a szerződèst (500as net) ès utànna jönnek majd a szerelők egy - kèt hèten belül.

    Elő szeretnèm kèszíteni nekik a terepet hogy csak kötni kelljen, a fúràst, faragàst megoldanàm èn előre. Előre is bocsi az amatőr kèrdèsekèrt, de pár dologgal nem vagyok tisztàban...

    A padlàson keresztül szeretnèm behozatni velük majd az optikai kàbelt, de ahogy nèzem az Arris ONT-on nincs neki bemenet. Ez elè jön mèg egy màsik kèszülèk aminek van coax ès ethernet kimenete? Az üzletkötőt kèrdeztem ès mondta, hogy a TV-khez majd koax fog menni, csak azt nem èrtem hogy az optikai kàbel min keresztül "lesz" majd koax?!

    Előre is köszi ès bocsi ha kicsit zagyva lett az íràsom. :DD

    [ Szerkesztve ]

    Már a jövő sem a régi...

  • punish3r

    aktív tag

    válasz Akosman #4250 üzenetére

    Köszi szèpen. Ezt ugye lehet fektetve is használni,ugye? Nem szeretnèm közvetlen falra, mert majd menne egy rack szekrènybe (wifi kikapcsolva) ès mellè kötnèm a saját routerem.

    Alteran-IT: köszi neked is. Èn fogalmaztam rosszul, mèg csak ismerkedek az ONT stb... szakszavakkal. :) Eddig Inviteles adsl netem volt, de most egy komplett más helysègbe szeretnèm behozatni az optikàt. Ide is tervezem tenni a modemet, routert, plussz jövőben a switchet, nvr-t stb es onnan behúzni majd egy kèt helysègbe + kameràknak az utp kabelt.

    Koax màr van a tv-knek mert digi kàbel volt.

    Padlàson szeretnèm behozatni de ahhoz kb 16-17 mètert kellene vezetni a kábelt ès úgy vissza lefúrni a laktèrbe. Ezt èn meg is tennèm nekik előre. Èrdemes gègecsövet tennem fenn az optikai kàbelnek? Vagy alapból ők anélkül húzzák? A helysèg felett ahol lefúrok ott közösítenèm a 3 koax kabelt ès csak egy menne le az egysèghez amit majd betesznek. Ez így jàrható út szerinted? Amit lehet megcsinàlnàk èn, ne szentsègeljenek ők a helyszínen.😁

    Már a jövő sem a régi...

Új hozzászólás Aktív témák