Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Krystal_s #2589 üzenetére

    Hát persze, a szolgáltató nem mondja, bár ha arra fele normális szerelők vannak, akkor ők szokták mondani, főleg bekötéskor, hogy itt eléggé terhelt a környék, meg kell gondolni stb., persze ritka az ilyen.
    ONT az ki van zárva, mivel az csak optikás netnél jöhetne szóba (ugye Optical Network Terminal), mivel koax kábelt húznak be így eleve nem lehet optikás modemed, egyedül az az opció maradt, amit írtam, vagyis a TC7200-as modem+router, ami hasonló az általad említett ONT-hoz, csak ugye kábelmodem és nem optikai, plusz ugye mint mondtam, elég lebutított szoftvere van és bár mondják páran hogy jó a Wifi-je, van pár olyan ember is, aki szidja is mint a bokrot, nyilván a kicsit hozzá értőbbek észreveszik a szart, akik meg csak fb-t használnak rajta azok nem és ugye minden tökéletes, nézőpont kérdése.
    A VDSL is olyan, hogy függ attól, hogy hol vagy, mert ugye nem mindegy a hurok hossz, meg hogy még az adott fő vezetéket amiben a tiéd is megy, hányan és milyen modulációval használják, mert ugye egyik kábel a másikra negatív hatással van, főleg ha ADSL szabványon megy a legtöbb, mert az nagyobb zajt okoz a szomszédos kábelekben mint a VDSL, tehát a minőség ettől is függ, plusz ugye a Telekom hozzá nem értésétől, akik nem tudnak normális DSLAM-ot venni, amit talán rendesen fel lehetne paraméterezni, ugye egyszerűbb az előfizetőket hülyének nézni, mint kicsit több pénzt költeni normális eszközökre.
    Ha pedig a Trékom honlapján tájékozódtál, az félrevezető is lehet, én inkább egy közeli ügyfélszolgálaton, vagy esetleg a helyi szerelőktől érdeklődnék, mert ha van 50-es, vagy akár 100-as VDSL is, akár bondinggal is, akkor jobban járnál még feltöltési sebességben is, mert elhiheted, hogy a PR nem fog 10 Mbit/s-nál többet adni, a 60-as csomaghoz meg ugye eleve csak 5 Mbit/s jár, viszont a T-nél az 50-es VDSL-hez 15 Mbit/s, a 100-ashoz pedig 20, sőt talán 25 Mbit/s feltöltés jár, ami már mindjárt jobb, mint ennek a vacak kábelnetnek az esetében, ahol még a 240-es nethez is max. 12 Mbit/s feltöltés jár, de nem baj, ezzel is maguk alatt ássák a fát, én is azért nem váltok 240-esre, mert kurvára nem éri meg, egy 20-as feltöltéssel már elfogadnám, de így csak lehúzás, főleg hogy a letöltési sebesség nem valami stabil és azóta nem is nagyon fejlesztettek, csak ráfogták a hálózatra hogy bírja a 240-et, oszt jól van, ugye hülye módjára, de hát mit várunk tőlük.

Új hozzászólás Aktív témák