Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz 4Grider #1854 üzenetére

    Nálam már volt több is, amit nem mindig oldott meg a sima áramtalanítás, illetve újraindítás, meg amikor pont rosszkor jön valami probléma, akkor nem mindig adódik idő arra, hogy kikapcsoljuk és várjunk egy kicsit.
    Régen főleg a motorola modemnél volt probléma, amit a tetején lévő gombbal lehetett készenléti állapotba tenni, egyszer ott is maradt és nem volt net, míg nem kapott egy reset-et.
    Aztán múltkor a sima EPC3208-as modem hülyült meg, először nem hozta, amit kellett, aztán pedig újraindítás után csak ED2.0-ban működött (1-1 csatornát látott), először azt hittem, hogy központi hiba, aztán még egy újraindítás után már 4-et látott a 8-ból, úgy hogy rögtön kapott egy reset-et, aztán már semmi probléma nem volt.
    Most pl. modem cserénél mikor a G változatot kaptam, akkor elég problémás volt, mert regisztráció után se akarta lekérni a konfigurációs fájlt, sőt még a saját szoftverét se akarta frissíteni először, ugyanis mikor az alap szoftverrel először áram alá volt helyezve, akkor igen furán működött (teljesen máshogy kezdődött az indítás is és a telefon led-ek végig égtek), miután meguntam kapott egy reset-et és végül pár perc után csak lefrissítette magát.
    Egyébként igazad van, többször hallottam már olyanról, hogy a frissítés nem járt sikerrel és annyi is volt neki, de itt a PR-nél ez max. egyszer fordulhat elő egy modemnél, vagyis akkor, mikor először van felregisztrálva a hálózatra, ugyanis ők nem nagyon foglalkoznak szoftver frissítésekkel (látszik, hogy mennyire érdekli őket a netszolgáltatás), tehát ha resetelve van, akkor itt nem történik szoftver frissítés, mert egyszerűen nem adnak ki újat.
    Ugye UPC-nél és T-Home-nál bizonyos időközönként van egy újabb fw (már ha az szükségszerű, mint pl. funkcionalitás bővítés, vagy biztonsági javítás stb.), ami újraindítás vagy reset után frissül a modemen, de itt a PR-nél ilyentől nem kell tartani, a sima 3208-as modemnek 2011-ben volt először és utoljára fw módosítva (az is egy alap szoftver, ami több modemet támogat, nincs külön modemre szabva, ami nagy hiba), a G-s változatnak pedig 2012-es az utolsó, az is csak azért 2012-es, mert akkor sikerült beszerezniük a modemet és annak a szoftveres támogatását, legalább is ha jól tudom.
    Egyébként végül is nem olyan problémás a reset, mert még ha be is hal a modem, akkor is ki lehet javítani, már ha a szolgáltató egyáltalán foglalkozik ilyennel, a legnagyobb problémát inkább az ebből adódó kimaradás okozhatja, bár ez is nézőpont kérdése.

Új hozzászólás Aktív témák