Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • eSZeL

    csendes tag

    Sziaztok!

    Ahogy így nagyjából visszaolvastam sehol nem láttam, hogy valaki esetleg foglalkozik e Unitronics PLC-kkel. A programozás nagyjából már megy vele grafikonrajzolás PID és egyéb nyalánksáok viszont a RS 232 illetve 485-ös kommunikácios részen vannak elmaradásaim. Igaz eddig nem is nagyon foglalkoztam vele. A kérdésem sikerült e már valakinek ezzel a típussal vagy még nagyon gyerekcipőben jár a dolog?
    Ha sikerült akkor némi instrukciót szivesen fogadok és hogy esetleg mik a rendszer hátulütői.

    Továbbá részben a témához vág, hogy sikerült e már valakinek PLC-s webservert csinálnia? Ezt ugy értem, PC-vel kiolvassa az adatokat a PLC-ből és azt lekezeli esetleg honlapba beilleszthetővé teszi.

  • eSZeL

    csendes tag

    Szia!

    Próbáld meg ezt a linket http://www.moeller.hu/binary/s40_bev.pdf végiglapoztam nagyjából valamira csak jó lesz:)

    Köszönöm a segítséget meg az ötleteket a webserveres megoldáshoz. Sajnos már én is látom, h programozás nélkül nem nagyon fog menni így majd arra kell rárajtolnom ha lesz egy kis időn és energiám foglalkozni vele.

    Én m90-t és jazz-t se használlok, eddig mind a kettőből 1-1 darabot volt szerencsém kipróbálni. Inkább a touch-os V290-t és a a most megjelent V570-t próbálgatom (ennek már színes a kijelzője és sokat gyorsult az előzőekhez képest). Még semmi problémám nem volt velük (kb 25 darabot helyeztem eddig üzembe) leszámítva amikor analog kimenet elkötés miatt 230v-t kapott de erről szegény plc nem tehetett:D

    V570 még csak most jelent meg úgyhogy erről még nincsenek tapasztalataim de majd ha lesznek feltétlenül megírom.

Új hozzászólás Aktív témák