Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • moseras

    tag

    válasz Szirty #483 üzenetére

    Szia Szirty

    Köszönöm a gyors válaszokat!

    Ezek alapján el is indultam egy valós példával:
    [link]

    És a hozzátartozó lista:

    VAR
    IN1: BOOL; (*Garázsfeljáró autó/kézi váltókapcsoló*)
    IN2: BOOL; (*Még nem tudom*)
    IN3: BOOL; (*Hóérzékelő*)
    IN4: BOOL; (*Garázsfeljáró fűtés kézi START/STOP nyomógomb*)
    M100: BOOL;
    M101: BOOL;
    R_TRIG_1: R_TRIG;
    SR_1: SR;
    M1: BOOL; (*Garázsfeljáró fűtés feltétel*)

    IN5: BOOL; (*Lakás fűtés igény*)
    M2: BOOL; (*Lakás fűtés feltétel*)

    Q101: BOOL; (*Termofej_1*)
    Q104: BOOL; (*Garázsfeljáró fűtés aktív*)
    T1: TON;
    Q102: BOOL; (*Gázkazán*)
    Q103: BOOL; (*Garázsfeljáró szivattyú*)

    T2: TON;
    LAKAS_KERINGETO_SZIVATTYU: BOOL;
    Q201: BOOL; (*Lakás keringető szivattyú*)
    END_VAR

    Szóval ez egy valós példa szeretne lenni. Házas téma, lakásfűtés + garázsfeljáró fűtés.

    1. A létrában az általad linkelt képen látható megoldást (valahol középen leágazok egy kontakttal, és onnan készítek egy coil-t), ezt nem tudtam megoldani. Mindig csak a meglévő coil-al akar párhuzamosan rakni egy másikat, de az elé nem enged befűzni semmit.

    2. Kimeneti változók visszacsatolása/nyomógomb megoldás rendben, lásd a képet.

    3. Használom az "M"-es változókat is, ez is jó.

    4. "FB"-ben tudok több független kimenetet előállítani egy soron, úgyhogy most ezt használom létra helyett

    5. Analóg-ot értem, de most ebben nem volt rá szükség. Akkor ST-ben megírom a fg.-t, aztán azt beillesztem a létrába vagy FB-be, ez így jól hangzik

    Néhány dolgot nem értek:
    6. "FB"-ben, ahogy a képen is látható nem tudok visszacsatoló vonalat rajzolni egérrel, címkézni kell, ez így nem szép :(

    7. ahogy a képen is látod, azt próbáltam, hogy először megfogom az eseményeket (pl. a garázsfűtés csak külső eseményektől függ, de a házfűtés a garázsfűtéstől is, ahogy a képen látható). Utána ezekhez a már magasabb szintű eseményekhez rendelem az output-okat. Viszont ez nem tűnik jónak, mert pl. a Q102 (gázkazán)-t az egyik be a másik pedig kibillenti, pedig működnie kellene. Itt akkor egy sorban egy kimenetre koncentráljak, és ahhoz tegyem oda a bemeneteket, mert akkor azt már más nem bántaná :F Vagy maradjon így, de akkor még egy külön sorban markerezzek, és ott OR-oljam össze a kazán jeleit ?

    8. Úgy látom, hogy nem mindegy a network-ok sorrendje. Pl. a képen első a garázs, második a lakás. Ha megfordítanám, akkor a lakás elindulhat a garázzsal együtt :F

    9. Mi alapján nevezzem el az "M"-eket ? Mitől lesz egy "M" M100.3 vagy M110.4 ? Ezt elég fontosnak gondolom, mert az a jó, ha ránézek, és azonnal tudom (nagyjából), hogy mi is akar az ott lenni...

    Köszi.

    Imi.

    [ Szerkesztve ]

  • attrax

    aktív tag

    válasz Szirty #483 üzenetére

    Csao,én ezt INC utasítással oldottam Omronban. (mármint a ki-be kapcsolgatást) minden gombnyomásrqa lép egy bitet és hozzá rendeltem a címéhez 1 db kimenetet.Tehát 1.gomnxomás egy bit jobbra mégegy nyomás mégegy bit.Érted.Sztem legegyxűbb.
    Nem vagyok nagy plc guru de a programot ami a garázskapumat viszi csatolhatom ha érdekel vkit.

    Unterschreiben

Új hozzászólás Aktív témák