Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gboszi

    senior tag

    válasz Kernel #83187 üzenetére

    Köszi, csak idegesit, hogy tenyleg 1-2 honapja van meg nalam s a gyerek m2-je meg az rtl benne van.... de persze csak feher alapon latszik...

    "If you're good at something, never do it for free!"

  • liszi70

    nagyúr

    válasz Kernel #83187 üzenetére

    "Mindegy, hogy milyen módon próbálod öregíteni a kijelzőt, lényeg ugyanaz..... A jó kijelzőt öregíted hozzá a beégett részhez"

    Én nem értek valamit ezzel kapcsolatban. Ha valóban "hozzáöregítés" lenne a ghosting eltüntetése, akkor egyrészt ugyanúgy megmaradna a különbség a ghost és a képernyő más része között, hiszen egyformán öregítjük őket. Másrészt többszöri "öregítés", tehát fehérmosás, vagy sok, más képtartalommal történő eltűnés után már szembeötlő kellene legyen a fényerő-csökkenés, de ennek ellenére töméntelen esetben tűnnek el ghostingok, és évek alatt is csak alig változik a panelünk kontrasztja, fényereje. A ghosting eltüntetése akár fehérmosás, akár változó képtartalom vagy hangyaháború segítségével, szerintem nem csak öregíti a panelt (nyilván azt is valamennyire), hanem (laikusan fogalmazva, bocs :B ) valahogy "belövi impulzussal" a sötétebb, ghostingos részeket, tehát visszaállítja az "eredeti" állapotot, kimozdítja valahogy a beragadt fényerejű cellákat. Én ezt nem tudom szakmaian megfogalmazni, de azt gondolom, hogy a "panel öregítés" nem a fő összetevője a ghosting eltűnésének. Mindannyiunknak, folyamatosan vannak eltűnő ghostjaink, minden nap marad valami a kijelzőn, amit nem is veszünk észre, mert gyorsan eltűnik és nem látványos, de ha valóban mindig "hozzáöregedne" a képernyő, akkor szerintem 1-2 év alatt csak sötét pincében vagy alagútban készült filmeket nézhetnénk a tévéinken. :D És ismétlem, az "öregítés", hat a ghostingra is, szóval ugyanúgy meg kellene maradni a különbségnek, tehát a képvisszamaradásnak.

    Tudom, hogy privátban nem, de akkor hogy lehetne téged elérni olyan műszaki kérdéssel, ami sem itt, sem az általad látogatott topikokban nem témába vágó? Szeretnék kérdezni tőled. Köszi! (Egyébként először furcsállottam a privátokhoz való hozzáállásodat, de ma már meg tudom érteni. A PH nyilvános topikjai a jéghegy csúcsa, a privátok meg maga a jéghegy. :D)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák