Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cszn

    őstag

    válasz balisz #78498 üzenetére

    Én nem láttam GT50/VT50-et, se GT60/VT60-at élőben, de nem is igazán érdekel a többlettudásuk. A plusz kontraszt persze bármikor jöhetne, de részemről csak a line bleed ami zavar az ST60-ban. Ha jól tudom ez meg mindegyiknél jelen van valamilyen szinten.

    [ Szerkesztve ]

  • hunspikey

    őstag

    válasz balisz #78498 üzenetére

    Érdekes egyébként, hogy a amíg a VT50-nek a fw frissítés után ténylegesen szebb lett az árnyalási képessége és jobb lett a mozgása, addig a VT60-nál a "sötét" panel azon túl, hogy szinte nem ditheringel - illetve észrevehetetlenül - sajnos teljesen tökéletesen alkalmatlan és elcseszett profil mert nem tud nagyon is kritikus árnyalatokat megjeleníteni - és valami ordenáré módon poszterizál. Na persze nem a hupi-lilákkal van a gond, hanem a bőrtónusokkal - és innentől fogva a sötét mód számomra kuka. És persze a feketéje és kétszer világosabb. A közép illetve a fehér drive-ok már izgalmasabbak, de sajnos a fehér klippingel a felső világosságú tartományból elég csúnyán. Ezért effektív a VT60-on egy drive használható csak és kizárólag, ha szép megjelenítésről beszélünk - és még azon belül is vadászni kell arra a kontraszt értékre ami szépen ditheringel és nem fals kontúrozik mint az állat. Line bleed szinte nem megfigyelhető (65VT60).

    Összességében viszont minden nyűgje ellenére a mai napig az egyetlen megfizethető technológia volt aminek filmszerű analóg képe van - és elhiszem, hogy benne vagyok a jelenetben és nincs folyton egy olyan érzésem, hogy na jó oké, TV-t nézünk - mikor lesz vége...

    A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

Új hozzászólás Aktív témák