Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Shadowbull

    addikt

    válasz Ijk #61548 üzenetére

    A problema az hogy NEM LEHET maximalis elettartamra meretezni. Nem megy, nem mukodik. Ha van egy darab vasrudam, akkor ki tudom papiton szamolni, hogy az mekkora terhelesnel fog eltorni.

    De ha legyartok egyet, es megterhelem, akkor nem pont ott fog, mert a meretek nem pontosan azok, az anyag nem pontosan ugyanolyan, a befolyasolo tenyezok nem pont ugyanazok, amit papiron felteteleztem.

    ha legyartok egymillio darab vasrudat, a helyzet meg rosszabb lesz, mert a tomeggyartas miatt nagy szorasom lesz a tulajdonsagokban.

    Es ez egy darab vasrud, egy darab terhelessel.

    Tehat soha nem fogom tudni ugy megtervezni azt a vasrudat, hogy adott terheles folott mindig eltorjon (mert ez a tervezett elavulas analogiaja) hanem csak azt tudom megtervezni, hogy egy terhelesi szintet biztosan kibirjon. Hogy a vasrudak aztan a valosagban a gyartasi szoras miatt mikor fognak pontosan eltorni, arrol fogalmam sincs, csak azt tudom hogy mit bir ki biztosan.

    Egy komplex berendezesnel, komplex terhelesnel meg inkabb ez a helyzet, eselyem sincs elore meghatarozni a tonkremenetelt, csak mindenfele statisztikai elemzessel, worst case analizissel ugy tudom meretezni a rendszert, hogy egy adott terhelest biztosan kibirjon. Hogy mikor meg valojaban tonkre, azt nem tudom megmondani, de nem is erdekel.

    Persze az egesz folyamat ettol sokkal komplexebb, mert vannak egyeb celok is, foleg koltsegekben. Es persze az is befolyasolo tenyezo, hogy hogyan hatarozom meg a minimalisan elerendo terhelest.

    Ez nagyon messzire vezet, de ebbol mar latszik hogy pontosan mirol van szo. (epp az ellenkezoje, mint amit a konteohivok vallanak)

    Nyilvan a fenti fejtegetest is meg kene erteni, de akinek ez sem sikerul, az tenyleg ne akarjon errol vitatkozni.

    Pazarol a világ, én meg segítek neki.

Új hozzászólás Aktív témák