Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Cypresss #5181 üzenetére

    Pedig még egy TN paneles laptop kijelzőn is egyértelműen szebb a 720p, mint a DVD ISO, és ha nagyobb a felbontása a TN panelnek, még hoz egy kis extrát az 1080p.
    Persze pl. egy G30 vagy D550 plazmán is élvezhetőek a DVD-k is, és többet adnak, mint az 1080p TN panel 1080p-s anyaggal...

    Azt már nem mondanám, hogy egy G30 plazma jobb DVD-vel, mint egy IPS panel DB ISO-val, de a 720p-s HDTV sorozatok már jobbak a plazmán, akkor is ha a színei kicsit butábbak, mint egy tényleg jól kalibrált IPS (a kontraszt hiánya és a motion blur azért bünteti az IPS-t...).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • madgie

    titán

    válasz Cypresss #5181 üzenetére

    Nem, konkrétan nem csak xvid-ekbe törik bele a popi bicskája, néha meg nehezen megkerülhető a kókány kódolás (pl torrente 2 szinkronos, egy helyen találtam hd-ben, az viszont nagyon belezavar a popi leki világába)? Egyébként én már rég nem bohóckodom sd anyaggal, mindent hd-ban szerzek be, amit lehet. Az asszony még sd-ben sorozatozik, de nem is baj, így legalább nem fogla anny helyet a sok lomja :DDD

    Janos666: nálam a zaj olyan, mint sok-sok embernek a 24p itt: mozifilmekbe való. A sterilitás szappanopera-jelleget ad, szerintem legalább annyira, mint az 50-60 fps-es tévés mozgás. Persze nem öklömnyi színes pöttyökre kell gondolni, nem is olyasmire, mint a plazmák pwm zaja, hanem egészséges filmes zajra. Anyagszerűbb, számomra élőbb lesz tőle a kép.

    Ideális eset nincs beltéri felvételeknél, ha nem világítanak orrba-szájba. Bármilyen felvételi médium elkezd zajosodni, ha mondjuk ISO 800 közeli érzékenység kell a felvételhez. Persze csodákat lehet tenni egy jó világítással, de vannak olyan helyszínek, ahol nehéz hitelesen megoldani.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák