Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz madgie #3520 üzenetére

    Á, én szemüvegnek sohasem hinnék. Főleg a kék szemcsinek, mert a zöld és piros szokott túlszaturált lenni.
    Mondjuk én már az Eye One-oknak sem hiszek, csak az i1Pro-nak és CM-nek.

    Egyébként a Color és Tint, amikhez a "blue only" mód és szemcsi van, az nem is szaturációt állít, hanem úgymond "color luminance", aminek soha nem is szabadna elcsúszni, mégis minden gyártó küszködik vele, főleg a Pana.

    Nálam most pl. így van belőve a CMS G30-on:
    0 | 0 | 0 | -3 | -7 | 0 | -4 | -7 | -7
    Vagyis a zöld szaturációjából alaposan vissza kellett venni, míg a kék egy picit alulszaturált már 0-án is. A luminance-ból viszont jócskán vissza kellett venni mindhárom szín esetén.

    Amúgy nemrég kalibráltam újra, és elég masszívan el volt csúszva így 200 óránál ahhoz képest, ahogy ~20 óránál belőttem. A fehéregyensúly mászott legtöbbet, egy csomót kellett pöcögtetni az R és B Gain-eken (felfelé, zöldes lett azóta).
    Aztán a színtérnél az R és B luminance értékeket is kellett bántani, ami jól mutatja, hogy a fehéregyensúly szabályzás okozza a color luminance hibákat.
    Volt is erről valami kis irománya a Panasonic-nak, hogy milyen szépen megoldották ezt a problémát a VX200-on, de a consumer line az ugye maradt így... Remélem a 2012-es szérián valami okosabb CMS-t használnak majd. Mert ok, hogy 75%-on beállítja az ember a color luminance-t, és szépen fest a CalMan chart, de ezzel nem korrigálódik a teljes 3D színtér annyira, amennyire kéne. Akadnak dE2000~4.5 hibák egyes kékes árnyalatokon, amiknél a luminance okozza a legnagyobb eltérést. (Mert alapjaiban hibásan kalkulálja a fényerőket, te pedig csak egy ponton pöcögteted közelebb - pedig igazából sehol sem kéne ezt kézileg...)
    A másodlagos színek méréséből is érdekes, hogy most eltérő fehéregyensúly beállításokhoz jobb volt 0-ás Huye-kkal kihozni az elsődleges színeket, mint az első G30-amon (ami pixelhibás volt és csak pár napot volt nálam), vagyis ezt is torzítja a fehéregyensúly. (Elvileg a legvégén fut le a fehéregyensúly korrekció, ami így torzítja az azt megelőző színkeverést...) A régin mindhárom színre rápöccintettem egyet a Huye-n, és vissza egyet a szaturációból, hogy a másodlagos színek jobban fessenek.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák