Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attamero81

    senior tag

    válasz Kernel #25142 üzenetére

    Sokan keverni szokták a Kompozitet a Komponensel.Nehogy valakit megvezessen.Ami félre vezető lehet és meglepő,hogy a Komponens és a Kompozit egy helyen fut össze a tv nyákján.

    Annyit hozzá tennék,hogy akármilyen földelést vagy semlegesítő dolgot teszel a tv elé meg a többihez akkor is tönkre verheted a tv-det.Áramtalanított tv-det is képes vagy statikusan te magad elcseszni egyetlen feltőltödött pendrive-al.Mivel a tv nyákján az USB,a LAN (IP cím és MAC address) egy helyről kap címzést ezért ha nincs USB általában nincs LAN csatlakozás sem.Nem vicc.Nem kell sok és az 5V-os áramkört le is ölted.Ugyanilyen össze fonódás van a tuner -- scart -- kompozit között.Ez egy kicsit orosz technika,hogy minden bele szól mindenbe.

    [ Szerkesztve ]

    Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

  • #09634560

    törölt tag

    válasz Kernel #25142 üzenetére

    Én ugy tudom: RGB az ugy ahogy leirtad: Red,Green és Blue, a 3 szinösszetevő megy külön mig a komponens viszont nem szinösszetevőkre bontja hanem ún. YUV azaza Y a világosság jel (majdnem mint fekete-fehér) , U mint Y-minusz Blue és V az Y -minusz Red tehát kék és vörös nélküli szinösszetevő, amelyből a sárgát már ki lehet számolni. Előnye az alacsonyabb sávszél, amit kihasználva lehet akár 1080-as képet is küldeni rajta.
    Attamero: én nem keverem, direkt nem is irtam be. Kompozit az minden egyben egfy szálon fut ezért kerülendő ha egy mód van rá. RBG-n fut a a pin16 jel ami megggátolja a kompizit jelátvitelét.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák