Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hunspikey

    őstag

    válasz DM-Fan #15042 üzenetére

    Teljesen jók a meglátásaid, de azt is hozzá kell gondolni a dologhoz, hogy miért csinálják igazából ezt a dolgot.

    Nézzük a mostani helyzetet a plazmánál és mondjuk csak a Panánál, mert én erről tudok egy kicsit, a többiről semmit.

    Szóval itt van nekünk az ST50 ami egy kiváló, kalibrálható, igazán nagy hibáktól mentes TV széria, 1000 dolláros áron. Aztán feljebb nézve van VT50 is, ami még az ST-nél is szebbet tud adni, nem igazán lehet bele kötni, ha elő tartalmat nézel és nem teszt csíkokkal patternekkel próbálod a belső algoritmusainak "hibáit" kideríteni.

    Ezeken a csúcskategóriás, valós képi élményt adó készülékeken nagyon költséges lenne jelentősen javítani. Ez pont olyan, mint ha valaki edz, és már jó pl. fekve nyomásban, mondjuk ki tud nyomni 120 kilót, akkor onnan már sokkal nehezebb lesz 20%-ot javulni, mint valami újba kezdeni és ott domborítani.

    Ezt fogják tenni a TV gyártók is. Nem foglalkoznak azzal, hogy a 0.01 cm/m2-es feketét még lejjebb engedjék, nem foglalkoznak azzal, hogy van 50hz bug- mellesleg én NEM vagyok képes felfedezni, nem foglalkoznak a foszfor trail jelenséggel - meg egyéb nüanszokkal amit a videofil műértő közönség fel fedez ugyan, de a tényleges bevételt adó nagy többség tesz rá.

    Engem nem érdekel pl hogy a THX mód mérési görbén láthatóan túl meleg színárnyalatú. Nem látom a foszfor trailt-, és nem veszem észre az 50hz bug-ot sem.

    Innen fogva az nem fogja nekem eladni a VT60-at, ha ezekben valami picit tudnak javulni, miközben lehet, hogy ez jelentős kutatás fejlesztési ráfordítások által tud majd csak megtörténni. - Magyarul a be invesztált R&D nem fog eladásokat generálni, innen fogva értelmetlen és a gyártóra nézve még veszélyes is.

    Nézzük csak mi történt a Kuro-val. A mai napig lehetne forgalmazni ha a képi tudását nézzük. Még is pénzügyileg egy csőd.

    A folyamatos a vevő által és érzékelhető, számszerűsíthető fejlődés az ami a termék értékesítési volument fent tudja tartani.

    A PC ipar is döglődik, pedig ott azért még van igény egyre nagyobb és gyorsabb gépekre, pl 3D rendering, játék, professzionális képfeldolgozás stb okán.

    De a TV-nél már el jutottak szerintem oda, hogy megint valami nagyon hangzatosat kénytelenek be dobni, amire az átlag, bizony fel kapja a fejét.

    Volt elsőre lapos képernyő, aztán jött a full hd, aztán jött a 3d, most meg jön a 4k.

    Ha tetszik, ha nem.

    Nem tud a gyártó mit csinálni - kényszer pályán mozognak.

    És mindenki tudja, hogy sehol nem lesz rá natív 4k-s anyag, még azt sem tudom, egyáltalán a BD formátum támogatja-e?? És a 4k progresszív 3D-t?

    A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

  • t-bali3

    senior tag

    válasz DM-Fan #15042 üzenetére

    Most elképzeltem a Barátok Köztöt egy ilyen TV-n... :DD
    Szerintem az a sorozat rendelkezik a legbotrányosabb képi világgal és ezt még megfejeli a rossz hangmérnöki munka is...

Új hozzászólás Aktív témák